Легальна робота в Європі

Робота в Польщі: перший досвід роботи за кордоном

1381

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Здавалося б нікого вже не здивувати тим, що хтось їде на роботу за кордон, особливо в Польщу. Напевно, кожен має такого знайомого. Але, коли їдеш на роботу навіть в сусідню країну завжди присутні певні переживання. Тому, ми взяли інтерв'ю у наших клієнтів, які вперше вирушили на заробітки. Чого слід очікувати, як проходив процес працевлаштування та перші враження про роботу, читайте далі.

В середньому переїзд до Польщі обійдеться близько 7 тисяч гривень, так розповіла наша клієнтка Віра з Херсона.

"Від початку вирішила шукати роботу самостійно. Зацікавила робота по безвізу в Польщі. Після введення безвізового режиму зробила собі біометричний паспорт, зареєструвалася в декількох групах ВКонтакте та Facebook, що допомогло проаналізувати ринок працевлаштування в Польщі. Там кожен день з'являлися нові вакансії, тому відразу ж визначилася, що хочу працювати в сфері обслуговування, адже мені це близько. Але, дійсно мені траплялися і більш цікаві вакансії, як робота “вигулювальником” собак з погодинною оплатою - 10 злотих. Так, як польської мови не знала, важко було відразу знайти роботу самостійно. Звичайно ж, більшу частину роботи я взяла на себе, а не відразу ж скористалася послугами агентства з працевлаштування ", - розповідає Віра.

Робота в Польщі по біометричного паспорту - реальність. Але це значно обмежує період перебування в країні. Без візи можна працювати максимально 3 місяці. Тому, багато хто все ж відкриває візу або починає робити карту побиту (https://eurowork.com.ua/novosti/vse-o-karte-pobyta-kak-ee-polucit), що дає можливість працювати в Польщі безперервно від 1 до 3 років. Середня зарплата в Польщі 10-11 злотих за годину. У Польщі можна працювати понаднормово, але не відразу. Спочатку всі, хто тільки вчиться може працювати максимально 8 годин вдень, а потім вже можна просити про додаткові години, завдяки чому можна більше заробити.

"Після спроб знайти роботу самостійно по біометричного паспорту, я все ж таки наважилася скористатися послугами компанії з працевлаштування і оформити відразу ж робочу візу. Мені знайшли роботу барменом у Варшаві на території невеликого кафе, де працює багато українців. Робота в Польщі від прямого роботодавця - саме те, чого шукала. Тут надавали безкоштовні обіди, житло, тільки потрібна була своя робоча форма. Місце роботи близько до місця проживання, тому не доводилося витрачати грошей на проїзд по місту. Проживали втрьох в кімнаті, де було все необхідне для життя. На поверсі була невелика кухонька з посудом і ванна кімната ", - говорить жінка.

За нормами дозволяється працювати близько 220 годин, але тим, котрі добре справлялися з роботою отримували додаткові робочі години.

"Багато українців недобросовісно працюють. Тому, можуть отримувати штрафи, адже часто тільки вдають, що працюють. А ті, хто дійсно хочуть і стараються, отримують премії і роботодавці самі пропонують зробити карту побиту або воєводську візу. Так, як володіння польською мовою у мене на мінімальному рівні, я просила допомоги у колег з України або прошу поляків написати мені слово на телефоні, де користуюся перекладачем. Так вивчаю польську. На даний момент відпочиваю вдома, але планую повернутися і вже виготовляти карту тимчасового побуту ".

Поделитись
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 362 04 74
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27
Задати питання