Легальна робота в Європі

Робота в Польщі по "безвізу": що потрібно знати, щоб не потрапити в пастку

15569

Все о работе в офисе: очень хорошая зарплата и работа

Безвізовий режим для України вже обговорювався неодноразово. І здається, що все вже давно відомо, але є багато нюансів і правил, які потрібно знати перед тим, як вирушити на роботу в країни Європи по біометричного паспорту. У даній статті мова йтиме, в основному, про роботу в Польщі по "безвізу" і як не потрапити в халепу. Адже багато хто стверджує, що це цілком легально, коли інші говорять, що незаконно.

1. Правила роботи по "безвізу"

В загальному, існує два основних правила безвізового режиму, які повинен знати кожен:

 • На території країн Європейського Союзу можна знаходиться всього лише 90 днів з 180-ти;
 • Безвізовий режим дозволяє громадянам України тільки подорожувати, але ніяк не працювати в  країнах ЄС (винятком є ​​Польща). Для робочих цілей українцям і далі потрібна робоча віза.

Порушуючи, ці правила, можна отримати депортацію від 5 років і заборону в'їзду в країни ЄС.

Для мандрівників, які сумніваються чи не перевищили вони допустимий термін перебування, є спеціальний калькулятор, який допоможе вирахувати дні перебування в ЄС, а також скільки часу ще залишилося, щоб легально залишатися тут.

Залишитися в ЄС на більш тривалий період можна тільки за допомогою робочої візи або ПНЖ. Ті, які хотіли б працювати в країнах Європи по “безвізу”, на жаль на це не мають права (тільки Польща спростила процес працевлаштування для українців). Мати оплачувану роботу в країнах Європейського Союзу без національної візи не можна. Дозволяється лише перебувати в якості волонтерів, тобто мати неоплачувану роботу.

А як щодо страхування? Чи потрібен страховий поліс під час перетину кордону по біометричного паспорту? Багато хто задається цим питанням. І так, страховка дійсно не є обов'язковою і все залежить тільки від вашого власного рішення. А ось якщо, ви перетинаєте кордон власним автомобілем, тоді вам точно потрібно мати "зелену карту" - страховку на автомобіль. Його можна придбати навіть на самому вже кордоні.

2. Робота в Польщі по "безвізу": що потрібно знати щоб не потрапити в пастку?

 • Потрібно обов'язково мати біометричний паспорт, щоб виїхати на роботу в Польщу без наявності візи;
 • Потрібно мати всі документи, що підтверджують виїзд на роботу: зареєстроване в ужонді запрошення від роботодавця. Пам'ятайте, що в зв'язку зі зміною правил працевлаштування в Польщі для українців, запрошення має бути саме від того роботодавця на яку роботу ви їдете;
 • Потрібно стежити за часом перебування на території Польщі, адже термін перебування не може перевищувати 90 днів з 180, тобто на півроку.

Дотримуючись усіх правил безвізового режиму і роботи по біометричного паспорту, Вам нема чого переживати. Варто тільки завжди їхати до перевірених роботодавців або за допомогою фірми з хорошою репутацією.

3. Плюси і мінуси роботи по біометричного паспорту

Насправді, безвізовий режим є вже величезним досягненням для України. Але, що стосується роботи, то є багато плюсів, як і мінусів. Давайте, розглянемо їх.

Плюси роботи:

 • Короткий термін виїзду на роботу (не потрібно чекати 1,5-2 місяці);
 • Скорочення черг в візових центрах і консульствах;
 • Економія коштів на відкриття візи;
 • Можливість офіційно працювати в Польщі.

Мінуси роботи:

 • Короткий період роботи - менше 90 днів;
 • Набагато складніше отримати хорошу роботу;
 • Розмір зарплати істотно нижчий, працюючи по безвізу.

4. Яку роботу пропонують українцям по біопаспорту?

Пропозицій по "безвізу" насправді маса. Але, перед тим як відправитися на роботу в Польщу по біометричного паспорту потрібно дізнатися якомога більше інформації про роботодавця і користатися пропозиціями тільки перевірених агентств з працевлаштування. Адже в такий спосіб набагато легше обдурити клієнта, не надати робоче місце або просто не виплатити заслужену зарплату.

Як не дивно, пропонують в основному сезонні роботи (робота на вирощуванні полуниці, робота в теплиці). Також, по біопаспорту беруть на роботу в ковбасні цехи, птахофабрики, м'ясокомбінати і обробку риби, де мають найбільшу потребу в працівниках.

Заробітні плати на таких роботах невисокі: від 9 до 11 злотих на годину.

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27