Легальна робота в Європі

Робота в Польщі по-новому

1366

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Безвізовий режим відкрив для громадян України багато перспектив. Тепер українці можуть подорожувати лише за наявності біометричного паспорту. Не потрібно більше чекати по декілька місяців, щоб отримати візу та поїхати в Європу. Але чи можемо ми так само їхати на роботу в Польщу лише за наявності паспорту?

Що дає безвізовий режим?

Згідно законодавства, в Шенгенській зоні з біометричним паспортом можна перебувати 90 днів на пів року. Безвізовий режим дає можливість громадянину України перетнути кордон без отримання візи.

Як виявилося пізніше, для робітників це правило теж лишається актуальним. Польські посадовці вважають, що три місяці повністю достатній строк для сезонних робіт.

Отже, завдяки безвізовому режиму можна працювати без робочої візи, проте за наявності всіх потрібних документів: заява від роботодавця («Oświadczeniе о zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi») або дозволу на роботу. Можливий і інший варіант, можна самостійно поїхати в Польщу, і там вже знайти собі роботу, де роботодавець вас реєструє в Уряді як свого працівника.

Чи можна працювати в Польщі за біометричним паспортом більше, ніж 90 днів?

Перевищення дозволеного терміну праці в 90 днів може загрожувати штрафом і депортацією.

А утім, існують два варіанти, які дозволяють лишитися на території Польщі довше:

  • Вироблення робочої візи;
  • Вироблення карти побуту (дозвіл на проживання)

Економимо час і гроші

Раніше ми платили 35 євро тільки за візу, і ще окремо коштували послуги візового центру (близько 20 євро). Тепер потрібно тільки працевлаштувати іноземця і отримати дозвіл на роботу. Однак час, який затрачається на отримання дозволів в кожному воєводстві різний (від 7-14 робочих днів).

Як бачимо, безвіз корисний не лише подорожуючим, але й тим, хто хоче працювати офіційно на території сусідньої держави. 

Поделитись
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 362 04 74
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27
Задати питання