Легальна робота в Європі

Робота в Польщі по воєводській візі: як перейти до іншого роботодавця?

21156

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Поїхавши на роботу в Польщу по робочій візі, більшість зіштовхуються з проблемою візового “коридору”. Адже звичайна віза типу D дозволяє перебувати на території країни не більше 180 днів на рік. А на основі чого можна залишитися в Польщі для тривалої роботи? Одним з найкращих і зручних рішень є відкриття Воєводської візи. Що це таке? Які переваги воєводської візи? І нарешті головне питання, що цікавить більшість заробітчан, які вже мають відкриту воєводську візу: як поміняти роботодавця?

Що таке воєводська віза і які її переваги?

Воєводська віза видається на підставі запрошення від Воєводи з робочими цілями. Головною її перевагою є термін перебування нерезидента на території Польщі. Власник візи може працювати в Польщі протягом 360 днів без необхідності виїзду в Україну і бех жодних коридорів.

Що потрібно для виготовлення воєводської візи?

Запрошення від воєводи. Отримати його можна, як перебуваючи в Польщі, так і дистанційно. Запрошення Вам робить сам роботодавець, тому перед тим, як починати виготовлення документів, потрібно знайти роботу і запросити документ у власника.

Документи. Дійсний закордонний паспорт, фотографії, страховка, запрошення від воєводи, копії документів. 

Витрати. Роботодавець оплачує вартість запрошення, а майбутній працівник уже самостійно сплачує кошти за оформлення візи в Україні (страховка, 4 фотографії, копії документів).

Час виготовлення. Зазвичай, воєводська віза виготовляється протягом 30-45 днів.

Що вибрати: карту побиту або воєводську візу?

Карта побиту - це своєрідний вид на проживання на території Республіки Польща. Документ дає можливість знаходиться в Польщі без необхідності виїзду протягом строку дії картки. Карта дозволяє працювати, купувати нерухомість і отримати прописку.

Якщо в плани робітника входить подальше проживання на території Польщі, то варто задуматися про карту побиту, так як потім на підставі цього, можна отримати польське громадянство. Більше інформації про карту побиту можете прочитати в нашій попередній статті.

Якщо ж Вашою метою є тільки офіційне працевлаштування, тоді буде достатньо і воєводської візи, оскільки оформлення карти побиту вимагає додаткових витрат і займе більше часу.

Як перейти до іншого роботодавця, маючи воєводську візу?

Під час зміни роботодавця доведеться міняти і воєводську візу. Перевагою є те, що заяву в іншому Воєводстві подає сам власник фірми, а працівник тільки забирає готові документи. Зверніть увагу, що кожна зміна місця роботи реєструється в базі даних певного воєводства. Часта зміна роботодавців може негативно вплинути на подальше працевлаштування в Польщі. Законодавство Польщі не обмежує кількість зміни роботи і роботодавців, але дані занесені в базу впливають на рішення при відкритті нової воєводської візи.

Перероблення документів займає в середньому 30-45 робочих днів.

Які можуть бути наслідки, якщо не повідомляти про зміну роботи?

Не повідомляти про зміну роботодавця, маючи карту побиту або воєводську візу, заборонено польським законодавством. Крім офіційних штрафів і депортації, може виникнути маса незручностей, як неофіційне працевлаштування, боязнь перевірок і 100% труднощі при оформленні наступної візи.

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27