Легальна робота в Європі

Робота в Польщі: в якій сфері найбільший ризик залишитися без зарплати?

1938

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Чого найбільше боятися заробітчани? Звичайно, того, що їх можуть «кинути». Поїхати в чужу країну, працювати з ранку до вечора місяць, а то і більше, а в підсумку залишитися без зароблених, з таким трудом, грошей.

Ризик потрапити на несумлінного роботодавця є завжди, особливо, якщо роботу ви шукали самостійно, а не через надійне агентство. Однак, в деяких сферах діяльності він особливо високий. В яких саме - читайте далі.

Будівництво

Дуже часто українські чоловіки їдуть працювати на польські будівництва. Причина цього дуже проста: як фахівець в галузі будівництва, так і звичайні різноробочі, які не мають за плечима ніякого досвіду, можуть розраховувати на пристойну оплату праці. Мінімальна ставка для них становить 11 злотих / год чистими.

Ще однією перевагою (хоча і дуже сумнівним) вважається можливість працювати не офіційно, без оформлення, з будь-якої, а не тільки робочою візою. Звичайно, це допоможе уникнути оформлення документів, отримання запрошення і всього іншого, що необхідно для візи типу D. Однак, вигода ця дуже оманлива.

Саме нелегальне працевлаштування стає основною причиною виплати заробітної плати не в тому розмірі, в якому обговорювалося спочатку або не виплатити її зовсім. Про те, що умови роботи і проживання можуть виявитися жахливими, і говорити не доводиться.

Сезонні роботи

Аналогічна ситуація складається і на ринку сезонних робіт. З тієї ж причини - відсутність офіційного працевлаштування, - люди часто залишаються без жодного заробітку.

Польові роботи та збір врожаю користуються особливим попитом у тих, хто їде в Польщу просто заробити грошей і повернутися додому. Даний вид роботи потрібно фізичної витривалості, але не потребує якихось додаткових знаннях або уміннях. Кількість людей, які щорічно виїжджають сюди на заробітки, підрахувати складно саме тому, що багато хто працює нелегально, без реєстрації ніде.

Проживання в сараї, без зручностей, по 10-12 чоловік в приміщенні - це найменша з неприємностей, яка може чекати збирачів врожаю. Ще гірше, якщо у невдачливих працівників заберуть документів і повернуть тільки в кінці сезону, разом з мізерними виплатами, з яких утримають вартість проживання, всілякі штрафи та інші відрахування. Ну а в самому гіршому випадку, який приїхав на заробітки людини залишать взагалі без копійки. Так звані «роботодавці» просто пропадуть, не залишивши про себе ніяких відомостей, а людям доведеться шукати за що хоча б доїхати додому.

Як уникнути ризику залишитися без зарплати в Польщі?

В незалежності від того, яку сферу діяльності ви вибрали, потрібно дотримуватися всього кількох простих правил, які допоможуть практично повністю убезпечити себе від усіляких ризиків на роботі в Польщі.

По-перше, потрібно їхати тільки на ту роботу, де вас влаштують офіційно. Легальне працевлаштування - це запорука того, що ви, як мінімум, зможете відстояти свої права і законну зарплату.

По-друге, їхати на роботу в Польщу найкраще через надійне агентство з працевлаштування. У ньому вам не тільки допоможуть підібрати гарну, яка підходить саме вам вакансію у перевіреного роботодавця, а й у разі виникнення будь-яких форс-мажорних ситуацій допоможуть їх вирішити з мінімальними втратами.

Поделитись
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 362 04 74
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27
Задати питання