Легальна робота в Європі

Розрахунок податку PIT у Польщі

8369

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Оподаткування доходу є найпоширенішим збором. Адже оподаткуванню підлягають не лише громадяни Польщі, але і усі іноземці, які офіційно працевлаштовані на території країни. Обсяги оподаткування залежать тільки від того, чи отримується «податкова резиденція» в державі.

Резидент підлягає оподаткуванню залежно від сукупності своїх доходів від 18% до 32% (18% податківець сплачує, якщо сума доходу не перевищує 85 500 злотих у рік і 32% – якщо сума є більшою). Коли ж нерезиденти платять постійно 20-відсотковий податок від суми доходів у Польщі. Польським резидентом може вважатися лише той іноземець, котрий перебуває на території Польщі понад 180 днів у році.

Кожен працедавець початку року повинен видати кожному робітникові звіт про його прибутки, незалежно від того, на основі якого контракту працівник працював протягом минулого року. Саме цей звіт є підставою для подання декларації на повернення податку на належному формулярі (піт 11 Польща). Здебільшого термін подачі формулярів завершується 30 квітня. Переважна більшість людей заповнює декларацію РІТ-37 – ця декларація використовується, лише тоді, якщо на протязі податкового року дохід отримувався лише від польського працедавця. Формуляр РІТ-36 заповнюється в тому випадку, якщо доходи надходили не лише від польського платника податків, але і з-за кордону.

У 2017 році сума доходу вільного від податку становила 6600 злотих на рік. Податок на прибуток не стягуватиметься, якщо дохід менший або точно такий самий.

Рахуючи свій річний дохід, платник податків на роботі в Польщі може скористатися з пільг, які дають можливість зменшити суму податку.

Пільги на дитину

У річному PIT можна відлічити певну суму податку за дитину. Розмір податку також може залежати від того, скільки дітей у фізичної особи. Пільга не може бути нарахована в тому випадку, якщо доходи батьків більші, ніж 112 тисяч злотих на рік. Якщо про дитину піклується лише один із батьків, тоді в такому випадку річний дохід одного з батьків не повинен перевищувати 56 тисяч злотих на рік.

1% податку для організацій суспільної користі (OPP)

1% від сплаченого податку можна віддати будь-якій організації суспільної користі. Це може зробити будь-хто, і платник податку самостійно обирає кому саме перерахувати 1% сплаченого податку, в іншому випадку цей відсоток надійде до державної казни.

Існують три способи оформлення податкової декларації:

  • Заповнити самостійно формуляр РІТ-11 у державній установі, фіскальному органі і відразу віддати його в обробку на місці. Є можливість роздрукувати самостійно формуляр, заповнити його на основі річної податкової декларації і відправити рекомендованим листом.
  • Заповнити електронний формуляр, роздрукувати і відправити до відповідного органу рекомендованим листом.
  • Заповнення електронного формуляра онлайн – відразу ж звіряє дані, правильність заповнення та надає можливість відправити електронним шляхом до відповідної установи.

Декларацію з помилками (відсутність певних даних, неточності) можна заново подати, якщо це має місце до кінцевої дати подачі. Для цього варто ще раз заповнити формуляр і в частині «А» вказати, що це виправлення даних, щоб інформація не оброблювалася повністю повторно.

Усі, хто має певні проблеми із заповненням PIT, мають можливість скористатися допомогою фахівців. Консультації надають податкові, інші державні установи, банки і навіть студенти юридичних факультетів.

Цим в жодному випадку не можна нехтувати, через те, що не надання податкової декларації у державну установу загрожує великим штрафом!

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27