Легальна робота в Європі

Чи реально отримати пенсію в сусідній державі?

1008

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

В Польщі станом на січень 2018 року вже офіційно працевлаштовані більше 1,5 мільйона українців. Звісно ж, усі вони роблять відрахування у пенсійний фонд Польщі. Тому, всі працівники, котрі легально оформлені у польських роботодавців, можуть реально розраховувати на нарахування трудового стажу, як і отримання «польської» пенсії. Однак, потрібно знати як цього домогтися на роботі в Польщі.

Українці працевлаштовані практично в кожній галузі

Останнім часом, з погіршенням економічної ситуації в Україні, невпинно зростає тенденція виїзду на роботу закордон, а особливо користується попитом сусідня Польща. Як розповідають вже самі українці, не існує фактично жодної галузі, де б не можна було зустріти «наших». Навіть на топових вакансіях – менеджери, інженери, механіки – працевлаштовані українці, що за чутками вже починає не особливо подобатися самим полякам (Детальніше про ставлення поляків до українців читайте в нашому інтернет-блозі). Без сумніву, більшість українців працюють в сфері обслуговування: гастрономії, готельному бізнесі, і ресторанах.

На даний момент, спостерігається тенденція до збільшення трудової міграції не тільки з західної частини України, але і з центральної та східної, при чому приїжджають цілими сім’ями, оселяються в Польщі, і навіть купують власні помешкання.

Польські державні установи надають інформацію, що з’являються позитивні переміни в свідомості українських заробітчан, котрі бажають працювати офіційно в хороших умовах і матимуть змогу користуватися безкоштовними медичними послугами в Польщі.

Польсько-українська угода «Про соціальне забезпечення»

Положення даної угоди розповсюджується не лише на громадян України, але і Польщі, і більше того – на осіб, котрі не мають громадянства країн, що є сторонами угоди. В угоді йдеться, що люди (українці чи ж поляки), які певний період часу працювали легально на території Польщі чи України, мають трудовий стаж і підлягали соціальному страхуванню, можуть розраховувати на отримання пенсії.

Для прикладу, якщо українець працював довгий час на території Польщі, тоді Польща переправляє його пенсійні кошти в Україну, і навпаки. Кожен отримує соціальні виплати за місцем свого теперішнього проживання. Тобто громадянин України зможе отримати «європейську» пенсію, але за умови проживання на території Польщі.

За здійснення цієї угоди в Україні відповідає Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області. Туди потрібно зголошуються особи, котрі хочуть отримати українську пенсію разом з отриманим стажем закордоном. В Польщі функціонує відповідна установа – ZUS у Жешові. Громадянин України, котрий отримав стаж роботи лише закордоном (в Польщі), може звертатися як в польську, так і українську установи.

 

Згідно зі статистичними даними, поданими польськими і українськими установами, було видано пенсії близько 100 полякам і 150 українцям, кожного місяця близько 20-30 осіб складають документи на отримання таких пенсій.

Поделитись
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 362 04 74
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27
Задати питання