Легальна робота в Європі

Релігія в Польщі. Як сьогодні живуть церкви?

3400

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Як всім відомо, більшість українців сповідують православ'я. Релігія для українців є дійсно важливою в житті, хоча і не займає такого почесного місця, як католицизм в Польщі. Тому, безліч заробітчан, які приїжджають на роботу в Польщу задаються питанням «Куди ми можемо піти до церкви?» І «Чи є в Польщі взагалі православні церкви?».

Загальновідомим фактом є те, що більшість поляків сповідують католицизм. Так, це є чистісінькою правдою, адже 95% поляків заявляють свою приналежність до католицького віросповідання. Навіть тепер часто можна почути таке питання «Ти поляк чи православний?» Головною причиною цього є, швидше за все, територіальна близькість країн і спільне історичне минуле.

Наскільки ж поляки релігійні?

Польща - одна з найбільш релігійних країн світу, адже майже все населення Польщі відносить себе до католицької віри. На це вплинула історія: держава на кожному етапі свого розвитку взаємодіяла з «костелом». Навіть тепер, шлюб вважається дійсним і реальним тільки, якщо він укладений в костелі, а розпис у державній установі - тільки формальність. Держава позбавила костели від оплати податків, а з 2015 року податок, який почали нараховувати церкві, оплачують самі парафіяни.

Релігія відіграє настільки важливу роль в житті практично кожного поляка, що відвідування костелу не менше, ніж раз на тиждень, є обов'язком. Польські католики вважають своїм обов'язком бути присутніми на службі щонеділі і на всі свята.

Які конфесії діють в Польщі?

Звичайно ж, найбільшою є католицька конфесія. Крім католицької церкви, функціонують православна церква, протестантська, та асоціація свідків Ієгови, що налічує понад 100 тисяч прихожан. Також, в Польщі існують й інші релігії, як союзи мусульман, єврейських гмін, караїмів та асоціації релігій Сходу (кришнаїти і буддисти).

Православні церкви в Польщі

Сьогодні, на підтвердження того, що в Польщі, проживає багато представників православної віри, ми поговоримо про найбільш відомих церквах серед українців та інших прихожан.

Одним з найбільш популярних і красивих православних храмів є Спасо-Преображенський Собор в Любліні. Він розташований на вулиці Руській практично в центрі міста. На жаль, тут не залишилося цінних речей та ікон, так як вони були вивезені в Росію після Першої Світової Війни. Цей храм мав зовсім непросту історію і взагалі є дивом, що він надалі відкритий і зареєстрований як пам'ятка Польщі.

Собор Миколи Чудотворця в Білостоці славиться великою популярністю, так як в Підляському воєводстві, частина населення православного віросповідання. Тут, святкуються всі православні свята, і державні вихідні тривають аж до 9 січня. Розташований храм на вулиці Липовій. Він не відрізняється величністю, а лише пофарбована в білий колір і в деяких місцях прикрашена різьбленням.

Ще одним храмом, гідним уваги, є православна Церква Віри, Надії, Любові та їх матері Софії в Сосновці. Знайти її можна в самому центрі міста на вулиці Яна Кілінського. Церква має унікальну архітектуру, а всередині знаходиться столітній іконостас, що є основною визначною пам'яткою храму.

Тепер з впевненістю можна сказати, що Польща не цілком католицька держава. На даний момент в Польщі функціонують 7 православних єпархій.

Якщо Ви все ж зважилися поїхати на роботу в Польщу або зовсім переїхати туди жити, не варто хвилюватися. Тут Ви зможете відвідувати церкву по вихідних і буднях, та на свята, так само як і на батьківщині

.

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27