Легальна робота в Європі

Сезонні роботи в Польщі: 5 рослин, які чекають на "робочі руки"

4956

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Приблизно з початку травня і до початку жовтня в Польщі тривають сезонні роботи зі збору ягід, фруктів і овочів: помідорів, полуниці, малини, яблук та інших. Протягом останніх 5 років, в Польщі відзначається величезний брак робочої сили в сільськогосподарській сфері. Ситуацію, що склалася з нестачею кадрів пов'язують з тим, що поляки, також, як і українці, виїжджають на сезонні роботи в інші країни ЄС: Німеччину, Швецію, Фінляндію і Голландію. Тому, поляки із задоволенням приймають на роботу наших громадян.

Переваги сезонної роботи

  • Можна працювати короткий період часу;
  • Можна присвятити відпустку або канікули (для студентів);
  • Добре оплачувана робота;
  • Можна працювати без візи по біометричного паспорту;
  • Вся сезонна робота в Польщі для українців легальна;
  • Не потрібно далеко їхати на роботу (відповідно дорога не матиме значних матеріальних витрат);
  • Після закінчення сезонних робіт, можна відразу ж влаштуватися на роботу на завод з переробки фруктів або овочів.

Сезонна робота в Польщі: вимоги, зарплата і графік роботи

Головними вимогами до працівників є: готовність багато працювати, хороша фізична форма і відповідальність. Кожен розуміє, що робота в полі або теплиці вимагає багато сил. Якщо людина ніколи раніше не працював у полі, то це може здатися занадто складним перший час.

Заробітня плата

Слід пам'ятати, що майже кожен вид сезонних робіт оплачується не залежно від відпрацьованих годин, а в залежності від виробітку. Отже, чим більше ви зберете врожаю, тим виа зарплата у вас вийде в кінці місяця. Погодинна оплата починається від 10 злотих за годину, плюс до цього є завжди встановлена ​​норма. В середньому, українці заробляють від 700 $ до 1000 $ в місяць. Тут, звичайно ж, все дуже індивідуально.

Робочий графік

Робота в полі починається з самого ранку (в основному з 6 ранку), а робочий день триває від 8 до 12 годин. В принципі, графік роботи залежить від погодних умов, в дуже спекотні або дощові дні - робота припиняється.

Актуальні пропозиції сезонної роботи в 2018 році

1. Вирощування полуниці

В обов'язки працівників, котрі вирощують полуницю, входить висадка розсади, догляд за полуницею (полив, обрізання) і інші роботи в полі. В кінці травня починається вже збір врожаю. Роботодавець забезпечує працівникам безкоштовне проживання недалеко від місця роботи. На такій роботі можна заробити від 2400 до 2800 злотих на місяць.

2. Вирощування помідорів

Головними обов'язками працівників є збір помідорів в теплиці, висадка розсади і догляд за рослинами. Температура в теплицях близько 25 градусів. Заробітна плата тут от 2000 злотих на місяць.

3. Збір ягід

Працівники займаються збором черешень, вишень і малини. На сезонних роботах в основному надається безкоштовне житло, тому до витрат працівника входить тільки харчування. Заробітна плата тут від 2000 до 2300 злотих на місяць.

4. Збір малини

В обов'язки кандидатів входить сортування та пакування розсади малини, приготування поля до посадки і збирання врожаю. Надається безкоштовне проживання. На такого виду роботі можна заробити від 2000 до 3000 злотих на місяць.

5. Збір лохини

Робота полягає в зборі ягід і їх сортуванні. Тобто, потрібно працювати як в полі, так і в приміщенні на лінії сортування та пакування. Місячна заробітна плата - 2000 - 2100 злотих.

Відгуки про роботу

Євген

Працюємо з дружиною в полі, вирощуємо полуницю. В день виходить близько 100 злотих. Фізично важка робота, іноді доводиться працювати і в дощ, адже потрібно висадити розсаду за графіком. Умови проживання - хороші (3-4 людини в кімнаті), є кухня і окремий туалет. Рекомендуємо брати з собою гумові чоботи і дощовики, адже в Польщі за це доведеться додатково заплатити.

Людмила

Працюю в місті Ольштин в теплиці: вирощуємо і збираємо помідори. Робота не важка, проживання хороше. Працювати доводиться по 8-10 годин на день. Величезним плюсом є те, що сімейні пари селять разом, за проживання вираховують 100 злотих за комунальні послуги. Також, добре, що оплата праці погодинна - 10 злотих на годину, але треба постаратися, щоб виконати норму.

Поделитись
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 362 04 74
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27
Задати питання