Легальна робота в Європі

Скільки коштує оренда квартири в різних містах Польщі? Огляд цін на житло

7064

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Ціни на оренду житла в Польщі відрізняються в залежності від місця розташування. Зняти квартиру в Любліні можна, в середньому, в два рази дешевше середньої ціни в столиці. Ми будемо платити найдорожче за квартиру в Варшаві, в основному в центрі міста. Звідки такі висновки? Зі списку цін на житло в більш, ніж двохстах містах Польщі, ціни на житло були зіставлені порталом нерухомості Dom.pl.

Варшава - найдорожча

Столиця Польщі завжди була найдорожчим містом для тих, хто шукає квартиру для оренди. Середня вартість оренди - як студій, так і дво- або трикімнатних квартир - безумовно, найвища. У жовтні 2017 року за квартиру-студію в Варшаві необхідно було заплатити в середньому близько 1800 злотих, за двокімнатну квартиру - понад 2 300 злотих, а трикімнатна квартира - майже 3 600 злотих.

Звичайно, ціни на оренду в столиці відрізняються в залежності від району, місцевої логістики або стандарту квартири. Найдорожчі райони -Центр (Śródmieście), Жолібож (Żoliborz), Охота (Ochota) і Мокотув (Mokotów), а найдешевші апартаменти знаходяться в Вавері, Бяловці та інших «окраїнах» столиці. Відносно високий рівень цін підтримується в районах, які розміщені поряд з центром міста.

Однак, орендуючи або купуючи квартиру в інвестиційних цілях, варто подивитися в іншому напрямку. У Празі (район Варашави) як і раніше можна знайти відносно дешеву квартиру. Довгий час цей район ретельно уникали орендарі, головним чином з міркувань безпеки. Однак, ситуація змінюється. Кілька років тому тут був відкритий Національний стадіон, також друга лінія метро, і в Празі будується все більше офісних будівель і багатоквартирних будинків.

Після Варшави - 4 великих міста

В інших великих містах Польщі ціни в середньому на 20-30% нижчі, ніж в столиці. До групи найбільших після Варшави міст входять:

  • Вроцлав;
  • Краків;
  • Катовіце;
  • Гданськ.

Середня ціна на оренду квартири-студії в цих містах зазвичай не перевищує 1500 злотих. Двокімнатні квартири коштують в середньому 1700-1800 злотих, а трикімнатну квартиру можна орендувати між 2300 і 2600 злотих.

Інвестиції в покупку квартири в цих містах так само привабливі, як і в столиці. Вартість квадратного метра тут значно нижча, ніж у Варшаві. Це означає нижчу суму кредиту (або в разі покупки за готівку - нижчий інвестиційний внесок), що покращує щомісячний інвестиційний баланс. Важливо відзначити, що всі чотири міста (Вроцлав, Краків, Гданськ і Катовіце) є великими академічними і бізнес-центрами, в яких фіксується постійний приплив жителів.

У третій групі - Познань, Лодзь та інші великі міста

У третю цінову групу можна зарахувати міста з цінами нижче на 30-50% по відношенню до Варшави. Сюди входять - Познань, Люблін, Щецін, Лодзь і Жешув. Особливо дивує Познань, який з точки зору бізнес-потенціалу знаходиться на рівні Вроцлава або Гданська, ніж на рівні Любліна або Жешува. Однак середні ціни оренди, що надаються сайтом otodom.pl, залишаються в Познані на значно нижчому рівні.

У цій групі середні ціни на квартиру-студію оцінюються в 1200 злотих. Двокімнатні квартири можуть бути орендовані близько 1500-1800 злотих, а трикімнатні квартири здаються в оренду в розмірі від 2 000 злотих. Винятком є Жешув, де трикімнатну квартиру можна орендувати менше ніж за 1700 злотих.

Четверта група - середні міста

Значне зниження орендних цін можна спостерігати в групі середніх міст. Ціни на квартири-студії в Бидгощі, Торуні, Бялистоці і Ополі зазвичай становлять 1000 злотих. Двокімнатні квартири можна знайти там близько 1400 злотих, а вартість трикімнатної квартири схожа на ціну студії у Варшаві (1600-1800 злотих).

Невеликі міста - найнижчі ціни

Останньою цінової групою є невеликі міста, де число жителів не перевищує 100 000 чоловік. Там ціни на 25% нижчі, ніж в середніх за величиною містах. Квартиру-студію можна орендувати до 600 злотих, а ціна двокімнатної квартири становить близько 1000 злотих. Тут також ціни варіюються в залежності від розміру міста. У Єленій Гурі двокімнатна квартира коштує в середньому 1100 злотих, але ціни на аналогічні приміщення в Жагані рідко перевищують 750 злотих. Ціни за оренду приміщення в основному залежить від кількості населення і бізнес-перспектив міста.

З абсолютно іншим рівнем цін маємо справу, коли мова йдеться про так звані «спальні великих міст» або міста близько мегаполісу. Їх жителі живуть «під містом», але вони працюють в межах своїх кордонів. Прикладом може служити район Пясечно недалеко від Варшави, де середні ціни на двокімнатні квартири становлять близько 1500 злотих на місяць, що дорівнює цінам в Лодзі, Любліні або Жешуві. Для жителів Варшави це компромісне рішення - більш тривалий час доїзду в обмін на більш низькі витрати на житло.

Квартира квартирі - не рівня

Вищевказані ціни - включають ціни на квартири на околицях, так і в великих та дорогих апартаментах столиці. Однак дані ціни показують відмінності між конкретними містами - Варшава часто в два рази дорожча, ніж міста з десятками тисяч жителів.

З іншого боку, ціна за метр квадратний квартири зазвичай прямо пропорційна ціні оренди. У той час як у Варшаві за квадратний метр житла ви повинні заплатити мінімум 6000 злотих (середня ціна коливається близько 8 000 злотих, а в деяких районах перевищує 10 000 злотих), в невеликих містах ви можете знайти квартири менш, ніж 2000 злотих за метр квадратний.

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27