Легальна робота в Європі

У цій компанії працівники з України повинні носити іншу робочу форму. «Чи можна це вважати дискримінацією"?

1146

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

В одній з варшавських компаній українці змушені носити форму, яка відрізняється від інших працівників - жовтоблакитну. Фірма пояснює це тим, що візуальна відмінність полегшує спілкування між співробітниками. Асоціація, яка бореться з ксенофобією вважає це дискримінацією. Наша компанія зацікавилася ситуацією і провела власне "невелике" розслідування. Деталі читайте далі.

Йдеться про міжнародну компанії Lindab, головне підприємство якої знаходиться в Верухово, недалеко від Варшави.

Компанія дійсно дискримінує українців?

Поляки і українці разом працюють у вентиляційній компанії. Працівників з України на підприємстві знаходиться близько 40. Всі вони носять однакову форму - жовті футболки та сині штани. Форма своїм виглядом нагадує національні кольори України.

Один з польських співробітників компанії повідомив про цю практику в "Nigdy Więcej" - асоціацію, яка бореться проти расизму і ксенофобії. Він був обурений таким ходом подій і попросив втрутитися - поінформували наші партнери.

Спосіб спрощення комунікації

Згідно з даними в інтернет-виданні metrowarszawa.pl, Lindab таку ситуацію пояснює тим, що жовтоблакитний робочий одяг - це спосіб полегшити спілкування. Директор компанії говорить, що багато хто з них не говорить польською мовою, і їх одяг повинен сигналізувати про це.

Він додає, що одяг всіх співробітників несе різні конотації. Всі одягнені в сині штани і різнокольорові футболки. Бригадири ходять в червоних, а механіки - в зелених. Жовті футболки призначені для людей, які не говорять польською. Деякі працівники також одягнені в помаранчеві - це люди, які не є поляками, але вони добре говорять польською або англійською.

- Якщо, наприклад, бригадир хоче поспілкуватися з працівником з України, який не володіє польською мовою, він відразу ж зможе попросити про допомогу у його співвітчизника в помаранчевій футболці. Це спростить комунікацію, - каже директор фірми.

«Це лише співпадіння”

Керівники компанії говорять, що це ніяка не дискримінація. Однаково ставляться до всіх працівників, незалежно від їх походження. Вони отримують однакові премії і різдвяні бонуси, незалежно від національності.

Однак, чи стосується колір сорочок національності іноземних робітників, більшість з яких є українцями? «Це збіг, що їхня уніформа в кольорах українського прапора", - говорить директор фірми. Він також додає, що різнокольорові сорочки є великою перевагою саме для українських громадян, які знаходяться на роботі в Польщі, завдяки чому їм легше зробити перші кроки на новій роботі.

Дискримінація

Анна Татар, в інтерв'ю для metrowarszawa.pl, підкреслює, що саме колір футболок і не має значення в цій ситуації, а тільки той факт, що іноземці мають іншу уніформу і є проявом дискримінації.

- Сама ідея, щоб іноземці були одягнені інакше, ніж польські робітники вже в своєму роді принизлива сегрегація. Поляки одягнені в футболки, які відображають характер їхньою роботи, а українці - відповідно до своєї національності, - каже вона.

Вона також цитує професора Моніку Левандович-Махніковську, декана факультету права університету SPWP, яка прокоментувала ситуацію, що склалася. Професор каже, що навіть працівники Lindab, які вже добре знають польську мову, носять інший одяг, не такий як поляки, а помаранчевий. «Це вказує на те, що диференціація має національний характер," - каже Левандович-Махніковська.

Анна Татар додає, що ця подія, безумовно, увійде в «Коричневу Книгу» - яка контролює і фіксує всі прояви расизму, ксенофобії та інших актів дискримінації в Польщі.

На питання "що повинна зробити компанія зараз?", учасники асоціації "Nigdy Więcej" відповідають, що перш за все, потрібно припинити цю дискримінаційну практику.

А що ви думаєте про це? Поділіться своєю думкою. Залиште свої коментарі у нас в групах Facebook та ВКонтакте- https://www.facebook.com/groups/1723310767888209/ або https://vk.com/lingwistaua.

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27