Легальна робота в Європі

Вартість проживання в Польщі

2666

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Україна і Польща країни з абсолютно різними рівнями життя. На території сусідньої країни вищі зарплати, а відповідно і більші витрати. Щоб приблизно вирахувати вартість проживання в Польщі, потрібно врахувати такі фактори: особисті потреби, місто проживання і звичайно ж мету поїздки. У даній статті спробуємо вирахувати середні витрати на місяць для тих, хто приїхав на роботу в Польщу.

У попередніх статтях ми вже обговорювали приблизні ціни на транспортні послуги, продукти харчування та відпочинок в Польщі, а тепер постараємося виділити типи витрат, які очікують в основному всіх, хто їде сюди на роботу або на постійне місце проживання.

Оренда житла

Якщо роботодавець не оплачує і не допомагає знайти житло, тоді Вам доведеться шукати його самостійно. Вартість оренди місця проживання залежить від міста, регіону, ремонту і потрібних зручностей. Знайти житло можна в різних групах в фейсбуці або інших соцмережах, на сайтах gumtree.pl, olx.pl, allegro.pl і otodom.pl При пошуку житла потрібно розглянути деякі варіанти.

Оренда квартири: 1-кімнатна квартира в великому або середньому місті буде коштувати від 1000-2500 злотих, 2-кімнатна - 2000-3000 злотих, 3-кімнатна 2500-4000 злотих, + комунальні послуги (залежить від площі квартири) від 300 до 700 злотих.

Оренда кімнати: Це більш економний варіант. Кімната приблизно буде коштувати від 400 до 800 злотих + комунальні послуги від 150 злотих.

Проживання в хостелах: ціна проживання залежить від кількості людей в кімнаті, а також місця знаходження хостелу, ціна буде колібаться від 15 до 50 злотих за ніч. Це хороший варіант для тих, хто недавно приїхав до Польщі і ще не встиг знайти житло.

Витрати на продукти і побутову хімію

Продукти харчування та засоби особистої гігієни - основні витрати кожного. Ніхто не уникне постійних походів в магазин за продуктами. У Польщі, вартість продуктів харчування - практично найнижча в Європі. Тому, щоб добре харчуватися може бути досить навіть 250-350 злотих на людину.

Якщо Ви віддаєте перевагу харчуванню в кафе або їдальні, то за один обід доведеться викласти близько 12-15 злотих, що істотно зменшить бюджет. У Польщі дуже вигідно купувати побутову хімію, сюди привозять різні товари з країн Євросоюзу. Побутова хімія тут дешевша, ніж в Україні, також більш якісна. Наприклад, шампунь для волосся коштує від 7 злотих за пляшку 250 мл, а рідке мило від 3 злотих за шматок.

Одяг та взуття

Тут уже все залежить тільки від власних уподобань. В принципі, приїхавши на сезонну роботу в Польщу, цілком може бути досить привезеного Вами одягу з дому. Але все ж, якщо хочеться прикупити собі чогось новенького, то варто врахувати, що одяг в Польщі значно дешевший. Наприклад, нові колекції відомих брендів таких, як ZARA і H&M - можна придбати в радіусі 100-150 злотих. Багато хороших фірмових речей можна купити в стокових магазинах, або як вони називаються в Польщі - аутлетах. Хороша фірмове взуття та верхній одяг обійдеться дорожче - від 300 злотих і вище.

Якщо хочете вдягнутись добре і дешево, в такому випадку можна відвідати і секонд-хенди. У Польщі в секонд-хенді набагато кращий вибір, ніж в Україні. Також, недорогий одяг і взуття можна знайти у великих супермаркетах і гіпермаркетах.

Громадський транспорт

Про вартість пересування громадським транспортом, ми вже розповідали раніше в нашій статті. Поїхавши на заробітки, не завжди доведеться платити за проїзд до місця роботи, адже в основному роботодавець бере такі витрати на себе. А в загальному, одноразовий 30-хвилинний проїзд автобусом коштує від 3,20 злотих в Любліні та інших менших містах Польщі, коли у Варшаві коштує вже - 4,40. Якщо Вам доводиться їздити кожен день до місця роботи, то краще купити собі місячний абонемент вартістю від 100 злотих і вище.

Мобільний зв'язок та Інтернет

Вибір тарифного плану та стартового пакета - такий же індивідуальний, як і вибір одягу або косметики. Вартість стартового пакета в Польщі - від 15 злотих. Потім вибираєте вигідний для Вас тарифний план. На мобільний зв'язок, а саме на поповнення рахунку, доведеться викласти від 15 до 35 злотих на місяць.

Користування місяць Інтернетом коштує близько 70 злотих, залежно вже від провайдера. Якщо Ви знімаєте житло з кимось, тоді вийде приблизно 15-20 злотих з людини.

Інші витрати

У категорію інших витрат відносимо непередбачені обставини, такі як хвороба, ліки, розваги, поїздки додому, подорожі, витрати на алкоголь і сигарети.

Підрахувати всі витрати на місяць дуже складно, так як це індивідуальний підхід до стилю життя, персональний вибір продуктів харчування, умов проживання і так далі.

Говорячи про мінімальну суму грошей на місяць проживання в Польщі, разом з орендою житла, потрібно буде мінімум 1000, а то і 1500 злотих. Перед виїздом в сусідню країну, слід детально зважити всі витрати, орієнтуючись по пунктах і цінах зазначених у статті.

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27