Легальна робота в Європі

Топ-7 найгарніших парків Чехії

791

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Говорячи про культуру Чехії, багатьом спадає на думку насамперед старовинна архітектура. Однак не єдина архітектура може приваблювати в країну туристів. Природа Чехії багата, різноманітна, а головне – не залишить нікого байдужими. По всій країні розкинулись чарівні ботанічні сади, мальовничі парки, палацові асамблеї. Деякі паркові насадження існують не одну сотню років, а упродовж довгого періоду неодноразово змінювалися й покращувалися.

Більшість парків в Чехії – безкоштовні, також це хороше місце для відпочинку на вихідних. Навіть після роботи надзвичайно приємно та корисно пройтися вузенькими стежками, подихати свіжим повітрям, помилуватися живописними озерцями. В кожному місті є той, парк, який обожнюють не лише туристи, а й місцеві жителі, він є своєрідним символом міста. А у великих містах він може бути й не один. Ми пропонуємо переглянути підбірку кращих парків Чеської Республіки, які варто відвідати хоча б раз у житті.

Королівський сад

Ви коли-небудь мріяли пройтись стежкою, якою колись ходив Фердинанд І? Якщо так, то цей парк оминути просто неможливо. Королівський сад знаходиться в Празі, поблизу Празького Граду. Парк заснований в 1534 році, а його площа понад 3,6 гектари. Ворота парку для відвідувачів відкриті щодня з 10:00 до 18:00.

Якщо ви таки хочете помилуватися старовинними пам’ятками, то в Королівському саду їх достатньо: Літній палац Королеви Анни, Президентський дім, Мячовня. Варто звернути увагу на фонтани епохи Відродження, говорять, що стікаюча вода нагадує класичні мелодії. Чи правда це? Треба перевірити!

Вальдштейнський парк

Цей парк вважають одним з найпопулярніших в Празі. Він знаходиться біля Вальдштейнського палацу, який збудували в ХVII сторіччі. Парк має вільний вхід для всіх бажаючих. Крім манголій, живих плотів з підрізаних грабів і крім квіткових клумб у парку є водойма з різними видами прісноводної риби, павичі звичайні й білого кольору, клітка з найбільшими на світі нічними хижими птахами пугачами.

Ліберецький Ботанічний сад

У місті Ліберець немало зелених зон, проте саме Ботанічний сад є родзинкою серед всіх насаджень. Сад відкритий не так давно – в 2003 році, ідеально підійде для сімейних прогулянок. Ботанічний сад має цікаву форму, у вигляді квітки, в центрі якої є будівля. У ній розміщено акваріум з рослинами з жителями морів, прісних озер й річок. Павільйонів є декілька, в кожному з них є різні рослинні експозиції з усього світу.

Вхід в Ботанічний сад Ліберця коштує 140 крон (дорослий) та 70 (студенти й школярі). Сад працює щоденно: влітку з 8:00 до 18:00, взимку з 8:00 до 16:00.

Сади Дворжака

Або їх ще називають Дворжаковими садами знаходяться в центрі Карлових Вар. Цей парк отримав своє найменування на честь відомого композитора А. Дворжака, який не раз приїжджав в Карлові Вари. Парк прикрашає озеро та цікава скульптура, про яку в місті ходять цікаві легенди. Які ж? Дізнайтесь від місцевих жителів.

В місцевих парках зазвичай заборонено ходити по газонах, однак це парк вирізняється поміж інших тим, що пікніки тут – це звичайна буденна річ. Тому сміливо з сім’єю можна смачно пообідати прямо на природі серед головного парку Карлових Вар!

Замковий парк

Про Королівський замок в м. Чеськи-Крумлов туристи не припиняють говорити, і не дарма – адже він один з найгарніших в Чехії. Але він не був би таким особливим, якби не парк, який знаходиться на території самого замку. Його територія займає більше 10 кілометрів, і на ній можна побачити як і сам Королівський замок, так і різноманітні квіткові насадження, заради яких приїжджають тисячі туристів.

Половина замкового парку виконана в традиціях французького паркового будівництва. Інша половина парка нагадує класичні королівські парки Великої Британії.

Парк Лужанки

Парк «Лужанки» – найстаріший не лише в Брно, а й у всій Чехії. А в місті вважається найбільшим і займає понад 20 гектарів. Він знаходиться недалеко від історичного центру Брно. Початково «Лужанки» облаштовували як бароковий парк, але з роками він не одноразово видозмінювався. На сьогодні в парку є чудові штучні водойми, затишні тенісні алеї та визначні пам’ятники. Також не проґавте можливість побачити рідкісні екзотичні дерева, які не зустрічаються ніде на території Моравії. Якщо ви втомитесь, гуляючи величезними територіями парку, то обов’язково рано чи пізно натрапите на якийсь приємний заклад.

Парк Богемініум

Якщо ви давненько мріяли побачити найвизначніші пам’ятки Чехії, то все можливо побачити в одному місці. Саме парк мініатюр «Богемініум» в Маріанських Лазнях сконцентровує велику кількість архітектурних шедеврів на одній величезній території. Парк знаходиться на окраїні Маріанських Лазней та має національне значення.

Всі моделі, які розміщені в парку, максимально подібні до оригіналів, з найменшими деталями, однак менші у 25 разів. Окрім цікавих мініатюр, тут можна просто відпочити серед зелених насаджень, посидіти на лавочці й насолодитися неймовірними ландшафтами.

Робота в Чехії дає змогу українцям не тільки заробляти й здобувати робочий досвід, а й бачити щось нове, більше подорожувати. Більше про Чеську Республіку дізнавайтесь на нашому сайті.

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27