Легальна робота в Європі

Топ-7 різдвяних традицій в Польщі

690

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Грудень – найсвятковіший місяць в році, якого чекає кожен поляк з нетерпінням, оскільки цей місяць наповнений різдвяним духом та магічною атмосферою свята. Різдво в Польщі прийнято святкувати за Григоріанським календарем 25 грудня. В цей день вся країна поринає у вир святкових подій, а кожна польська сім’я збирається за різдвяною вечерею. Як і в кожній країні, Різдвяні традиції в Польщі найрізноманітніші,. Ми пропонуємо вам Топ-7 різдвяних традицій, які просто обожнюють жителі та гості Польщі.

Вігілія – вечеря напередодні Різдва

Вігілію вважають не менш важливою подією, ніж саме Різдво. Вважається, що в останній день перед Різдвом прийнято залишати всі негаразди в минулому році і попросити пробачення у своїх рідних.

Вігілійська вечеря має бути пісною та сімейною, на столі можуть бути такі пісні страви: вареники з грибами, залиті червоним борщем, пиріжки з капустою та грибами, запечений короп, варена картопля, компот із сухофруктів та інші. Саме перша зірка в небі сповіщає, що час сідати вечеряти. Коли стіл готовий, сім’я молиться та співає різдвяну пісню.

Різдвяна свічка

Важливим атрибутом на святковому столі є різдвяна свічка, яка ставиться в центрі столу та запалюється хазяїном дому. Разом із першою зіркою, вогонь свічки сповіщає про те, що можна сідати вечеряти.

Нічна служба в костелі

Напередодні свята поляки мають ще один звичай – опівночі сім’ями йти до костелу на службу. У костелі встановлюється цікава реконструкція – шопка, де зображено народження маленького Ісуса Христа. В костелі католицький священник – ксьондз веде службу до ранку, а тоді всі розходяться святкувати Різдво.

Магія чисел

Поляки вірять у магію чисел, тому за столом має збиратися парна кількість гостей. Намагалися уникати 13-го гостя, оскільки вірили, що це число приносить біди та нещастя. На різдвяному столі повинно бути 12 страв відповідно до кількості апостолів. Хоча існує й інший звичай – непарна кількість страв.

Ялинка – головний різдвяний атрибут

Ялинка - не просто символ Різдвяних свят, - це традиція, яку обожнює чи не кожна польська родина. Зазвичай прикрашають різдвяне дерево діти, до яких з радістю приєднуються й дорослі. Традиційно прикрашають ялинку фантиками, цукерками, яблуками та солом’яними зірочками, а на верху різдвяної красуні – Вифлеємська зірка. Під ялинкою прийнято залишати подарунки, які є приємним нагадуванням про святкову атмосферу.

Польські колядки

Польське Різдво славиться традиційними різдвяними піснями та колядками, якими возвеличують народження Ісуса Христа. Традиція виконання колядок виходить з XIII століття, й лишається актуальною й досі.

Різдвяні ярмарки

Найбільші ярмарки та гуляння в країні починаються ще в листопаді та тривають аж до самого Різдва. На ярмарках можна не просто весело провести час, а й придбати найкращі солодощі та сувеніри із всієї Польщі. Найбільші та найгарніші ярмарки проводять у Варшаві, Вроцлаві, Кракові, Гданську та Познані. Детальніше про Різдвяні ярмарки можна дізнатися тут: https://eurowork.com.ua/ua/novosti/rozdestvenskie-armarki-v-polse-cto-interesnogo-v-etom-godu

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27