Легальна робота в Європі

Топ-7 найцікавіших музеїв в Польщі

693

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Польща славиться своєю архітектурою та культурними здобутками загалом. Напевно, багато гостей сусідньої країни чули про польські музеї, однак не знають, які ж з них варто відвідати. Музеїв в Польщі є чимало. Мабуть, всі чули про Королівський замок у Варшаві, Національний музей у Кракові, Соляну копальню у Велічці, Королівський замок на Вавелі чи Державний музей Аушвіц-Біркенау. Це справді популярні та знакові для Польщі музеї.  Відвідати їх цікаво не тільки туристам, але й тим, хто приїжджає на роботу в Польщу. Адже це хороша можливість зробити свої вихідні яскравими. Однак є музеї, які не настільки відомі, проте можуть вразити своїм креативом та задумом. Саме підбірку таких найцікавіших та найоригінальніших музеїв ми пропонуємо вам сьогодні.

Музей вогню (Muzeum Ognia w Żorach)

Музей вогню в Польщі відкритий відносно нещодавно – у 2014 році, але вже встиг підкорити всю Європу своєю унікальність. Музей розташований в м. Жори. Архітектори вдало обіграли в назві споруди символіку міста. Назва міста «Żory» в перекладі означає «вогонь», «полум'я». Стилізоване полум'я стало і логотипом міста. Архітектори вирішили, що промо-павільйон теж повинен уособлювати стихію вогню, що позначилось на об'ємно-планувальному рішенні і облицюванні споруди.

У Музеї Вогню розміщуються експозиції, що розповідають історію взаємодії людей з вогнем, починаючи ще з кам'яної доби. В інтерактивному блоці відвідувачі можуть розвести віртуальний вогонь, а також поспостерігати за процесом виникнення блискавки. В одному із відділів глядачам представлено руйнівну силу полум'я і, що не менш важливо, техніку поводження і боротьби з вогнем. А щоб побачити деякі експонати, відвідувачам потрібно пройти крізь вогняну стіну.

Музей люблінського села (Muzeum Wsi Lubelskiej)

Особливість музею люблінського села в тому, що він знаходиться просто неба на краю Любліна. Експозиція музею – це збір унікальної архітектури та регіонального вбрання. Завдяки розміщенню на славінковських пагорбах, музей дає змогу кінематографістам знімати кіно, яке ідеально характеризує окремі регіони Люблінщини.

В музеї проводять також традиційні обряди – від хрещення до весілля, відомі своєю мальовничістю та старанністю відтворення народних традицій.

Музей мила та історії бруду (Muzeum Mydła i Historii Brudu)

Музей мила та історії бруду – один з найцікавіших музеїв всієї Польщі, оскільки він презентує експонати, які пов’язані з гігієною людини, а також історією появи та використання мила. Музей розташований в місті Бидгощ, і не дарма, саме з цього міста і розпочалась історія мила для Польщі. Ще з ХІХ сторіччя мило експортували з Бидгоща до інших європейських країн.

В музеї можна побачити прототип середньовічної лазні та лазнички ХІХ сторіччя. Є також такий цікавий предмет як перший переносний туалет, лійка – далекий предок сучасного душу, чавунні ванни XIX ст., щітки для шурування тіла, виконані з кінського волосу, давні пральки, сушки і прасувальні знаряддя. Ну і звісно ж, в музеї є чимала кількість різних брусочків мила, завезені з усього світу, які можна не тільки спробувати на дотик, а й понюхати. Якщо ви хочете придбати шматочок мила, то ви можете самі його виготовити, при чому різного кольору та форми, а це ще одна особливість цього незвичайного музею.

Музей Польської Авіації (Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie)

Музей Польської Авіації в Кракові може здивувати своїми експонатами, яких в музеї понад 200. В експозиції зібрана велика колекція літаків та авіаційних двигунів. Наприклад, у колекції музею є 25 літаків з колекції Германа Герінга, літаки Люфтваффе (повітряних військ Третього Рейху), американський Northrop F-5E Tiger II періоду війни у В'єтнамі тощо. Музей засновано в 1964 році, знаходиться на території колишнього аеропорту «Rakowice-Czyżyny».

Музей паперового виробництва (Muzeum Papiernictwa)

Музей паперового виробництва знаходиться в місті Душники-Здруй, Нижньосізельського воєводства. Музей розташований в будівлі XVII сторіччя, в якому і знаходиться паперове виробництво. Традиція виготовлення паперу у місті Душники-Здруй сходить до XVI ст. Перша згадка про фабрику з виробництва паперу в місті відноситься до 1562 р. У музеї можна наочно побачити різноманітні виставки, присвячені історії виробництва паперу, його роль в історії розвитку цивілізації і використання в повсякденному житті.

Музей польської зброї (Muzeum Oręża Polskiego)

Музей польської зброї розташований в місті Колобжег Західнопоморського воєводства та був заснований в 1963 році. Основна колекція музею знаходиться в комплексі будівель на вулиці Герчак. У цьому відділенні в різних будівлях демонструються середньовічні піки, кольчуги, катапульти, вогнепальна зброя.

Морська експозиція демонструє музейні матеріали, серед яких знаходяться різні морські озброєння і предмети, пов'язані з навігацією. В музеї також є предмети, пов'язані з польськими повстаннями XVIII -XIX століть.

Музей Азії і Океанії (Muzeum Azji i Pacyfiku)

Єдиний музей у Польщі, що демонструє культуру Азії, Океанії та Австралії знаходиться саме в Варшаві. Музей Азії і Океанії заснували в 1973 році, його основою тоді стала колекція польського моряка та дипломата Анджея Вавжиняка, який прожив 27 років у В’єтнамі, Індонезії, Непалі, Лаосі та Афганістані.

На сьогодні зібрання музею налічує понад 25 тис. експонатів. Колекція складається з матеріалів з Індонезії, Китаю, В'єтнаму, Індії, М'янми, країн буддійської традиції ваджраяни (Монголія, Непал і Тибет), Центральної Азії та Афганістану, з індонезійських островів Ява, Суматра, Борнео, Сулавесі, Балі і Флорес.

У музеї знаходиться велика колекція обрядових і театральних масок, крисів, кам'яних, теракотових і дерев'яних скульптур, ляльок яванських театрів ваянг куліт і ваянг голек, зразків національних тканин, традиційної та сучасного індонезійської живопису. Музей також збирає сучасні картини, гравюри і малюнки художників країн Азії та Австралії. Окрім того, при музеї діє наукова Азійська бібліотека, яка налічує понад 14 тис. книг і 200 найменувань польських та іноземних журналів.

Поделитись
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 362 04 74
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27
Задати питання