Легальна робота в Європі

Топ-7 найгарніших замків Польщі

1380

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Польща – країна незвичайна та загадкова. Якщо вам цікаво дізнатись про цю країну саме з такого ракурсу, то в своїй туристичній програмі варто відвести місце для замків, яких просто надзвичайно багато на території країни. Якщо ви маєте вільний час, перебуваючи на відпочинку чи роботі в Польщі, то вам точно сподобається наша цікава підбірка найкращих замків країни. Сповнені містикою, величчю та старинною – замки є родзинкою архітектури Польщі.

Чому замків так багато на території Польщі? Все дуже просто. Упродовж сторічної історії Польща переживала чимало змін та воєн, і кожна з них певною мірою повпливала на це, оскільки поляки будували замки як захисні об’єкти від загарбників. Час вносив свої корективи: одні замки руйнували, інші – навпаки роздубовували. До нашого часу збереглась велика кількість замкових та захисних споруд, які тішать мандрівників своєю красою та могутністю.

Мальборк

Хочете опинитися в Середньовіччі, послухати розповіді про хрестоносців, Грюнвальдську битву, посидіти на троні великого магістра Тевтонського ордена? Тоді ви точно маєте відвідати цей величний замок у місті Мальборк. Замок Мальборк (або Марієнбург) в Польщі – найбільша в світі цегляна замкова споруда в готичному стилі. Фортеця була побудована в кінці ХІІІ століття на березі протоки Ногат (в дельті річки Вісла). Орденський замок став початком заснування однойменного міста Мальборк (1278 рік).

З 1309 по 1456 роки місто Мальборк був обраний столицею Тевтонського ордена і став резиденцією для великих магістрів. Протягом XIV століття фортеця розширювалася і зміцнювалася. У 1410 році фортеця Мальборк була оточена польсько-литовськими військами. Хрестоносці Тевтонського ордена 47 років тримали оборону, в замку були величезні запаси їжі, води і зброї. В результаті замок був викуплений, потрапив до складу Королівства Польського і довгий час служив резиденцією для королів. До ХVII століття сильний натиск шведської армії призвів до занепаду Мальборка. Також споруди фортеці пережили наполеонівські війни, поділ Речі Посполитої і Другу світову війну. Після таких струсів на місці багатовікового цегляного мурування залишилися руїни. З 1997 року замок Мальборк став об'єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Польська влада провели реконструкцію замку за допомогою фінансової підтримки з боку Ліхтенштейну і Норвегії. На даний момент замок Мальборк реконструйований повністю і внесений до списку державних музеїв Польщі.На сьогодні це одна з найбільш відвідуваних визначних пам'яток в країні.

Ланцутський замок

Замок Любомирських в Ланцуті – один з найбільших палацово-паркових ансамблів на території Польщі. Замок розташований в місті Ланцуті Підкарпатського воєвудства і був побудований ще в XIV сторіччі, як захисна фортеця для міста від навколишніх ворогів. Не дарма Ланцутський замок називають ще й замком Любомирських – на честь Станіслава Любомирського, який зробив вагомий внесок у розвиток замкового комплексу. Завдяки йому навколо замку було вирощено парк, побудовано дрібні споруди, які призначались для занять кінним спортом, а також князь Любомирський створив невеликий куточок для романтичних зустрічей.

Тепер у Ланцутському замку є музей, в якому поміщені різноманітні антикваріатні речі, а також для любителів автомобілів є чудова колекція старовинних машин. Деякі машини настільки рідкісні, що їх орендують відомі кіностудії для історичних фільмів. Окрім того, ви можете потрапити на щорічний фестиваль класичної музики, який проводять на території замку уже більше тридцяти років поспіль. Багато мандрівників заздалегідь планують свою відпустку, щоб потрапити на цей фестиваль.

Мошненській замок

Мошненській замок – палацово-парковий ансамбль епохи архітектурної еклектики, який побудований біля села Калитка Опольського воєводства. Замок в Калитці з його 99-ма витонченими башточками схожий на королівські палаци з диснеївських мультфільмів. Тож не дивно, що його називають «польським Діснейлендом». Будівництво замку почалося в 1866 році. До 1945 року ним володіла родина Тіле-Вінклер. Потім маєток націоналізували і розграбували. Спорожнілу будову потрібно було якось використовувати, тому тут спочатку відкрили санаторій, а потім - центр терапії, який перебував тут до 2013 року, поки не переїхав в сусідню будівлю.

В наш час в Мошненському замку працює готель, на території самого замкового комплексу проводять цікаві екскурсії, квести за відомими книгами та фільмами про Гаррі Поттера. В каплиці замку часто проводять концерти та художні виставки. Вас здивують паркові асамблеї, які знаходяться на території замку, не лише масштабами, а й красою та незвичністю.

Вавельський замок

Вавель – замковий комплекс на однойменному пагорбі в місті Кракові. Розташований на лівому березі річки Вісла. Весь історичний комплекс складається з королівської резиденції, кафедрального собору та оборонних укріплень. Тисячу років тому, коли бурхливі політичні процеси призвели до зародження польської державності, Краків обрали як столицю. З середини 11 століття на Вавельському пагорбі побудували замок. Упродовж багатьох сторічь у Вавельському палаці проводили коронації, а вже опісля смерті королів – замок став місцем їхнього поховання. Сьогодні в криптах замку знаходяться похоронні камери не тільки королів, а й багатьох видатних діячів країни.

На сьогодні Вавельський замок - це більше, ніж туристична пам'ятка. Це національний символ, який поляки намагаються дбайливо оберігати. Це найбільш відвідуване місце гостями Кракова.

Замок Ксьонж

Ксьонж – один з найбільших замків в Європі, третій за величиною в Польщі після Мальборка і Вавеля . Розташований на території, що охороняється природного території неподалік від Валбжіха. XIII-XIV ст. замок служив резиденцією князів Свидницький-Яворських з дому П'ястів . Його будівельником вважається Болько I Суворий. Це класичний замок, з непростою історією і безліччю таємниць. Польський замок, який на місці давньоримської прикордонної побудували сілезці, перебудували, а потім розграбували чехи, опікали пруси, знищили німці та радянські солдати. Замок, яким володіли королі і розбійники, де жила тітка Черчілля і повинен був влаштуватися Гітлер.

Перше, що привертає в замку – це різноманітність стилів: від готики до бароко. Всередині – понад 400 залів і палат. Найцікавішими вважаються кімнати, перебудовані в стилі бароко на початку XVIII століття. У замку відкрито виставку місцевої художньої кераміки і фосфору. Замок Ксьонж оточують 12 садових терас з витонченими фонтанами, які доходять до лісів заповідного парку Ксьонж. Влітку тут часто організовують виставки квітів і кущів.

Пшегожальський замок

Замок Вартенберг або Пшегожальський замок — один з найгарніших замків Польщі, який знаходиться в Кракові. Побудований під час Другої світової війни, замок є одним з небагатьох споруд у Кракові, що представляють архітектуру Третього рейху. В даний час в замку знаходяться дві дослідних установи Ягеллонського університету. Біля замку знаходиться Вілла Вежа, що є пам’яткою Малопольського воєводства.

Пшегожальський замок являє собою найвищий будинок, зовнішній контур якого представлений арочним вигином в бік міста на високій височини. Вінчає замок високий дах з мансардними вікнами. З іншого, східної, сторони пагорба знаходиться ботанічний заповідник Пшегожальскі Скелі. У гарну ясну погоду, як кажуть місцеві гіди, з оглядового майданчика можна побачити гори Татри. Пагорб, на якому розташований замок Вартенберг, відвідує незначна кількість туристів, тому це є тільки перевагою, оскільки вам не доведеться стояти в чергах на вході до замку.

Замок Красицьких

Перший камінь у фундамент замку було закладено в 1580 році за наказом місцевого магната Станіслава Красицького. Спочатку споруда мала стати захисною фортецею, однак, ця ідея не прижилася. Після смерті Станіслава його син Марцин перетворив замок до невпізнання і перетворив оборонну фортецю в розкішний палац, який сховався за міцними стінами.

Дві війни дуже сильно позначилися на замку, декор внутрішніх приміщень був практично повністю знищений. Дорогі меблі були вивезені в невідомому напрямку. Тоді ж осквернили каплицю і родовий склеп, а сам замок перейшов у володіння держави. Чергова реставрація споруди почалася в 1963 році, кошти на проведення робіт виділялися місцевою владою і різними меценатами. Тоді ж було дано висновок, що відновити старий декор і меблі не є можливим. Замок Красицьких в Польщі є новобудовою.

Навколо замку розташувався відмінний парк, який вважається одним з найкрасивіших в країні. На сьогоднішній день тут знаходиться понад 200 різновидів дерев і чагарників з різних куточків земної кулі.

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27