Легальна робота в Європі

Топ-7 найвеличніших костелів Польщі

1598

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Монументальні та незвичні, вражаючі та з неймовірною історією, овіяні сторічними легендами та загадками – костели, які продовжують дивувати жителів та гостей Польщі. Ми пропонуємо вам перелік найвеличніших та найцікавіших костелів, які можна відвідати, перебуваючи в Польщі.

Що ж таке костел? Костел або костьол (kościół) – польська назва церкви, релігійної споруди християн-католиків, римо-католицький храм, де проводять богослужіння. Слово kościół походить (ймовірно через посередництво старочеського слова kostel) від лат. castellum — «укріплене місце», «замок».

Собор Внебовзяття Діви Марії

Римо-католицький храм знаходиться у польському місті Фромборку Браневського повіту Вармінсько-Мазурського воєводства. Собор Внебовзяття Діви Марії також являється усипальницею польсько-німецького вченого та мислителя Миколая Коперника. Не зважаючи на те, що цей костел побудований у ХІІ сторіччі, він гарно зберігся до наших днів. Значну цінність являє костьольний орган, виконаний майстром із Гданська Даніелем Нітровським (Daniel Nitrowski) 1682 року, він заслужено користується світовою популярністю — у наш час тут відбувається щорічний міжнародний літній фестиваль органної музики.

З часу пізнього Середньовіччя зберігся і колишній соборний вівтар, виконаний на замовлення єпископа Лукаса Ватценроде (Lucas Watzenrode) в одній з торунських майстерень, і тепер розміщений у північному притворі нави.

Собор святого Івана Хрестителя

Собор святого Івана Хрестителя знаходиться в центрі Вроцлава на Тумському острові. Цегляна церква на місці сучасного костелу існувала ще в X столітті, про що свідчать знайдені 1996-1997 залишки фундаменту старої церкви. Сучасна будівля веде свою історію з 1242-1272 років, кафедра у готичному стилі була збудована єпископом Томашем І і вважається найстаршою готичною святинею в Польщі. Пізніше храм багаторазово добудовувався, страждав від пожеж 1540 і 1759 року, а навесні 1945 року на 70% був знищений червоноармійцями. Відбудований 1951 року.

Собор Архангела Михаїла і Святого Флоріана

Базиліка Святих Михайла і Флоріана - кафедральний собор в єпархії Варшави-Праги Римсько-католицької церкви в столиці Польщі. Храм розташований в історичному районі Прага. Собор побудований в неоготичному стилі. У 1997 році йому було присвоєно статус малої базиліки.

Собор являє собою трьонефну базиліку з трансептом. З боків над фасадом підносяться дві 75-метрові вежі з мідними дахами покритими зеленої патиною. Над головним порталом мозаїка «Христос Спаситель», над бічними порталами мозаїки - «Герб Праги» і «Герб Казімєжа Романюка, першого єпископа Варшави-Праги».

Базиліка Святої Діви Марії

Базиліку Святої Діви Марії в Гданську вважають найбільшим цегляним собором в світі. Туристи прозвали базиліку «Короною Гданська». Церква побудована в XIII—XVI століттях в строгому готичному стилі і є яскравим зразком цегляної готики. Довжина будівлі — 105 м, ширина — 66 м, всередині церкви могло знаходитися до 25 тисяч осіб. До 1945 року це була найбільша лютеранська церква світу. В 1945 року при боях за Гданськ будівля була пошкоджена, обвалилася частина склепінь.

Після Другої світової війни почалася реконструкція костелу, в 1947 році був відновлений дах, деякі склепіння були відновлені в бетоні. В 1955 році церква була заново освячена і знову стала католицькою, а в 1965 році буллою Папи Римського костел став базилікою.

Собор Святого Миколая

Кафедральний собор Святого Миколи - одна з найбільших церков Бельсько-Бяла, розташована в Старому місті на площі Святого Миколая. Спочатку заснований між 1443-1447 роками, собор був майже повністю перебудований на початку ХХ-го століття за проектом віденського архітектора Леопольда Бауера. Художник з Відня Рудольф Харфлінгер працював над вітражами церкви.

Собор Святої Марії Магдалини

Собор Святої Марії Магдалини являє собою готичну церкву, розташовану неподалік від центральної ринкової площі міста. Він був збудований в ХІІІ столітті, хоча перша церква на його нинішньому місці з'явилася вже в кінці ХІ століття. Під час навали монголів церкву зруйнували, а наступна за нею була знищена пожежею в середині ХIV століття. Після цього на її місці збудували нову велику церкву в суворому готичному стилі, помістивши на вежах більш ніж значні дзвони. У 1525 р. вона стала протестантської і залишалася такою до кінця Другої світової війни, після чого була зроблена некафедральним католицьким собором.

Одна з найкоштовніших і примітних частин собору - це романський портал, який датується ХІІ століттям. Цей портал був переміщений сюди в 1546 р. з церкви Св. Марії і Вінсента бенедиктинського монастиря в Олбині після його закриття.

Собор Святих Мартина і Миколая

Собор Святих Мартина і Миколи в Бидгощі - католицька церква, побудована в ХV столітті в готичному стилі. Собор є найціннішим пам'ятником архітектури міста Бидгощ. Перша парафіяльна церква була заснована з ініціативи мера міста в 1346 році. У 1425 році церква згоріла під час сильної пожежі. Реконструкція почалася відразу ж після події. У 1466 році всі роботи в храмі були завершені, про що свідчить запис єпископа в архівних документах. Інтер'єр церкви прикрасили два нових вівтаря: Пресвятої Діви Марії в північному нефі і Святого Станіслава.

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27