Легальна робота в Європі

Українці про роботу в Польщі: добре оцінюють польських роботодавців, але не хочуть лишатися тут жити - результати опитування

757

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Більше 90% роботодавців позитивно ставляться до працівників з України, і тільки 8% українців негативно ставляться до роботи в Польщі. Лише 11% з них хочуть постійно жити в Польщі. Але це може змінитися, тому що великі компанії хочуть працевлаштовувати українців за контрактом мінімум на 5 років.

Хоча українців і прибуває до Польщі з кожним роком все більше і більше, всього 11% з них розглядають можливість залишитися на ПМЖ. 74% українців однозначно відповідають, що не хочуть залишатися жити в Польщі, коли інші 26% - не можуть відповісти однозначно. Тільки 3% українських заробітчан замислюються про покупку нерухомості в Польщі. Опитування проводилося в лютому 2018 року, участь в якому взяли 600 українців.

За словами директора компанії Personnel Service Кшиштофа Інглота, відсоток українців, які планують залишитися в Польщі, може незабаром значно збільшитися. Низький рівень безробіття (6,8% в лютому) в Польщі означає, що у роботодавців з’являється все більше проблем з набором персоналу. На початку великої хвилі імміграції до Польщі - в 2014 році - українці були працевлаштовані посередниками на тимчасових роботах, з яких вони вже перенаправлялись безпосередньо на роботу. У нинішній ситуації, все більше компаній хотіли б працевлаштувати їх на постійній основі.

Хто зупинить українців?

За словами Кшиштофа Інглота, українці в Польщі будуть залишатися працювати, тому що цьому сприятимуть польські роботодавці. Особливо великі компанії, де працює понад 250 осіб. Уже в 39% з них працюють українські співробітники. Для порівняння: 21% українців працює в середніх за величиною компаніях і всього лише 6% на малих підприємствах.

- Великі компанії незабаром боротимуться, щоб залишити робітників з України назавжди, тому що це в їхніх інтересах. Система мотивацій, наприклад, спрощений процес, пов'язаний з доступом до житла, освіти або соціальної допомоги, призведе до того, що відсоток українців, які розглядають ПМП в Польщі, буде постійно зростати, - каже Інглот.

Що ж заважає? Цілих 37% польських роботодавців вказують на адміністративні труднощі. Адже 1 січня цього року вступила в силу поправка до законодавства щодо працевлаштування іноземців у Польщі. Передбачалося, що все стане швидше і легше. Але все змінилося в гіршу сторону - біржі праці просто застрягли з видачею запрошень.

Українці витрачають зовсім небагато на проживання та харчування

Українці в Польщі найчастіше працюють на виробництві (18%) і в сфері послуг (15%). 80% - різноробочі. Понад 77% виконують фізичну роботу, а розумову всього лише 3%. У керуючій ланці задіяний всього 1% українців в Польщі.

Для переважної більшості українців, еміграція в Польщу носить економічний і короткочасний характер. За останні п'ять років, більше половини українських громадян приїжджали до Польщі кілька разів, найчастіше протягом 1-6 місяців. 62% заявляють, що мають намір приїхати знову.

Чому українці обирають роботу в Польщі? 53% респондентів відповіли, що географічна близькість має вирішальне значення, 44% - заробітки, 34% - невеликий мовний бар'єр, а 30% респондентів - вибрали Польщу через своїх друзів або родичів.

Які переваги пропонують українцям у Польщі?

У зв'язку з тим, що українцям забезпечують хороші умови роботи, наші співвітчизники витрачають зовсім небагато зароблених грошей на проживання в Польщі. Це дозволяє відправляти чималі суми грошей на батьківщину. Такі переваги і є основною причиною трудової міграції українців саме до Польщі.

Поделитись
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 362 04 74
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27
Задати питання