Легальна робота в Європі

Успішна оренда житла в Польщі: 5 правил

1245

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Українці одна з найчисельніших груп серед трудових мігрантів в Польщі. Тому проблема пошуку житла тут займає не останнє місце. Головними критеріями пошуку є: ціна, розміщення, Інтернет, телебачення і спосіб оплати за квартиру.

Є два варіанти: постаратися заощадити і шукати житло самостійно або ж звернутися за допомогою до ріелтора. Не можна бути на 100% впевненим, що агентство або той же ріелтор не здатні Вас обдурити, ризик присутній завжди. Тому, ми пропонуємо кілька простих правил, які допоможуть успішно орендувати житло.

1. Надійний посередник і оплата його послуг

Перед тим, як скористатися послугами ріелтора, потрібно перевірити інформацію про нього на сайтах з відгуками, чи можна йому довіряти. Хороший посередник ніколи не вимагатиме комісію за контактні номери власника квартири або ж її огляд. Оплата за послуги здійснюється тільки після укладення договору оренди. Але, потрібно простежити, щоб посередник коректно підготував і заповнив всі документи і в договорі була вказана та ціна, про яку домовлялися з власником.

2. Уважно прочитайте договір оренди!

Договір підписується з метою захисту прав обох сторін. Але, найчастіше, коли власник надає свій договір, там в основному перераховані тільки ті пункти, що гарантують перевага орендодавця: збереження його майна, не порушувати правил поведінки в будинку (правила теж можуть бути прописані в договорі) і т.д. Варто подбати, щоб в договорі теж йшлося про інтереси орендаря. А головне, хто покриває витрати в разі поломки техніки, хто і як платить за певні комунальні послуги (наприклад, за газ і світло може платити власник, коли орендарі платять тільки за воду).

3. Обов'язково перевірте термін дії договору

Якщо Ви підписуєте договір на рік, то ніхто не може виселити Вас раніше зазначеного часу. Також, бажано прописати в договорі умови з яких причин орендодавець або орендар можуть розірвати його завчасно.

4. Застава

У Польщі, практично кожен орендодавець вимагає від нового мешканця заставу, сума якої є ціною проживання за 1 місяць. Це робиться для того, щоб в разі Вашого завчасного виселення, без плати за житло, він все-таки отримав гроші за оренду. Також, деколи ці гроші можуть піти на ремонт пошкодженого Вами майна. Якщо ж все добре, тоді після закінчення договору, орендодавець повертає Вам повну суму.

5. Чим більше людей - тим дешевше

Хто ж розуміє це краще, ніж заробітчани, які приїхали на роботу в Польщу заробити гроші? Ціна оренди за квартиру ділитися між усіма жителями, тільки дещо може збільшитися плата за комунальні послуги. Такий крок цілком логічний, але це потрібно обов'язково уточнити з власником, а нових сусідів вписати в Ваш договір.

Дотримуйтеся простих правил оренди житла, і це допоможе Вам легко і безпечно знайти хороше житло!

Поделитись
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 362 04 74
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27
Задати питання