Легальна робота в Європі

В 2018 році українці отримуватимуть візи інших типів

4012

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Про те, що зміняться символи на національних робочих візах до Польщі повідомили у Генеральному Консульстві РП у Луцьку. Відмітки будуть позначати мету і дозволений час перебування на території країни іноземного працівника, що має спростити систему перевірки документів під час перетину кордону.

Ці події спричинені змінами правил працевлаштування для іноземців у 2018 році (в тому числі ці правила поширюються і на українців). В цьому році, на візах будуть вже наступні позначки - “05a”, “05b”, “06”, “17a”.

Що ж будуть означати ці символи?

Ті, котрі відправляються на роботу в Польщу, повинні орієнтуватися в значеннях відміток, адже завдяки цьому можна зрозуміти на який термін вам відкрили візу.

  • “05а” - віза відкрита на півроку з піврічним коридором і з метою "короткострокових робіт".
  • “05b” - віза видана з метою виконання сезонних робіт з максимальним терміном перебування на території Польщі у 9 місяців протягом календарного року.
  • “06” - віза видана з метою виконувати інші види робіт іноземцями на території Польщі на піврічний термін.
  • 17а - можуть отримати іноземці, точніше громадяни третього світу (українці в тому числі), члени сім'ї, яких знаходяться на території Польщі на підставі документу Карти Поляка. Цей тип візи може видаватися, як з метою роботи, так і з метою довгострокового перебування у Польщі.   

Ці позначки стосуються працівників тільки деяких сфер: діяльність в промисловому секторі, гастрономії, туризмі, працевлаштованих в сільськогосподарському і в секторі нерухомості. В даних випадках візи будуть мати позначку 05b. А якщо роботи будуть тривати 6 місяців, тоді віза матиме позначку 05а. Кожного разу, коли працівник перетинає кордон, він повинен мати з собою підтвердження офіційного працевлаштування: запрошення на виконання робіт на території Польщі. Крім того, прикордонники мають повне право перевірити чи дане запрошення дійсне і зателефонувати або уточнити інформацію безпосередньо у роботодавця. Тому варто попередити роботодавця про виїзд на роботу перед приїздом!

У цьому році будуть ще видаватися візи згідно колишніх запрошень, тобто старого формату до 31 жовтня цього року. І на візах, виданих за такими запрошеннями, буде відмітка 05. Подробиці про зміни в правилах працевлаштування у 2018 році читайте тут .

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27