Легальна робота в Європі

У Польщі змінився закон про репатріацію

4238

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Нещодавно польський президент Анджей Дуда підписав новий закон, який набув чинності з 1 травня поточного року. Згідно з ним, тепер всім, хто має польське коріння, буде значно простіше повернутися на історичну батьківщину. Право на нові пільги та умови матимуть всі потомствені поляки, аж до 4-го покоління.

Значимість нового закону

Польські політики вважають новий закон дуже правильним і логічним. Як зазначив Адам Квятковський (держсекретар в канцелярії президента), нововведення стане кроком до відновлення історичної справедливості.

«Найважливіше, щоб наші земляки, які проживають зараз за кордоном, знали і відчували, що Польща їх не забула, а нова версія закону про репатріацію стане тому підтвердженням», підкреслив Адам Квятковський.

Чим відрізняється новий закон про репатріацію?

Головна відмінність нової версії закону полягає у визначенні самого терміна репатріанта. Зокрема, сьогодні репатріант - це людина, який перетнув польський кордон за національною візою, отриманої з метою репатріації та переїзду на постійне місце проживання до Польщі.

Крім цього, завдяки нововведенням в закон, в польському парламенті з'явиться нова посада - Уповноважений у справах репатріантів, а також Рада у справах репатріантів.

Допомога і пільги репатріантам

Окремо в новій версії закону обумовлюється фінансова допомога і інша допомога в адаптації потомствених поляків. Зокрема, будуть створені спеціальні адаптаційні центри, в яких приїжджим допомагатимуть розібратися з життям в країні і давати різні поради по будь-яких виникаючих питанням.

Що стосується фінансової допомоги, то репатріанти отримуватимуть щомісячну допомогу в розмірі 200 злотих. Крім того, вони зможуть розраховувати і на інші виплати, а також отримають можливість користуватися медичними послугами.

Польські експерти вважають, що нововведення допоможуть залучити на історичну батьківщину близько 10 тисяч осіб з польським корінням, і все більше з них відправиться на роботу в Польщі.

Поделитись
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 362 04 74
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27
Задати питання