Легальна робота в Європі

Чому в Польщі з'являється все більше вільних робочих місць для жінок?

1617

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

З початком 2017 року, все більше українок запрошують на роботу в Польщу. Про причини появи нових робочих місць і про нові польські закони, які повинні підвищити рівень життя в країні, читайте далі.

Згідно з дослідженнями, які оприлюднив GUS (Центральний статистичний офіс Польщі) в 2017 році, більше 200 тисяч жінок залишили роботу, і на даний момент є безробітними в рамках програми "Сім'я 500 плюс". Жінки не планують повертатися на робочі місця, хоча майже 50% з них високоосвічені, але пояснюють це тим, що тепер у них достатньо коштів для утримання дітей, а також додатковими сімейними обов'язками.

У той же момент, більше чоловіків у віці від 20 до 40 років приступило до роботи, і єдиною групою, де спала активність - є молоді жінки.

У другій половині 2016 року і початку 2017 року - періоди охоплені дослідженнями і опитуваннями GUS, в Польщу приїхали на роботу приблизно 1 мільйон іммігрантів (згідно із заявами роботодавців). 55% з них працюють на низькокваліфікованих роботах. Той же відсоток складають і жінки-іноземки, які приїжджають до Польщі на роботу. На низькокваліфікованих роботах зайняті близько 200 тисяч іноземок, що і заповнило прогалину після звільнення польок через програму "Сім'я 500 плюс".

Польський уряд вважає, що головною причиною звільнень є саме програма. Адже, до 2016 року були лише поодинокі випадки, коли жінки йшли з роботи через оформлення соціальних виплат. Аналітики вважають, що така ситуація цілком логічна і не вимагає ніяких пояснень, тому що, через малу заробітну плату жінки сміло йдуть з роботи на користь своїх дітей.

Результати досліджень не означають, що проблема негативного впливу програми на ринок праці вже позаду. Експерти не можуть оцінити, чи закінчився цей процес, тому невідомо, як будуть вести себе молоді мами, які тільки зараз йдуть на роботу. Не обов'язково, що програма негайно призведе молодих жінок в повну професійну бездіяльність: деякі жінки можуть просто почати працювати менше годин на тиждень. Цей аспект ще до кінця не досліджений.

Якщо це тільки тимчасове явище, то це не змінить трудовий ринок Польщі. У той же час, якщо безробіття серед жінок почне прогресувати, то це негативно позначиться на них після виходу на пенсію, адже їм не вистачатиме трудового стажу.

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27