Легальна робота в Європі

У Польщі українцям готові платити більше, ніж полякам

2194

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Польські роботодавці погоджуються платити більше українцям, аніж полякам. З цим погоджується кожен четвертий роботодавець.

Поляки добре ставляться до українців. Цілих 85% позитивно або нейтрально ставиться до наших співвітчизників ,, що пов'язано з переконанням, що українці не забирають їх роботи. Тільки один з десяти чоловік стурбований ситуацією масової трудової міграції українців до Польщі - згідно з результатами «Барометра трудової еміграції - першої половини 2018 року».

Проте кожен третій поляк стверджує, що присутність українців в Польщі впливає на зменшення заробітної плати. Однак експерти соціальних служб стверджують, що співробітники з України заробляють стільки ж, скільки поляки. Така ситуація складається через брак кадрів по всій Польщі, тому кожен 4-ий роботодавець готовий заплатити українцям більше, ніж полякам.

"Протягом останнього часу, зарплати поляків і українців стали практично однаковими, і можна навіть сказати, що за останні півроку вони зрівнялися. Низькі зарплати українців - швидко увійшли в історію. Чому ж? Відповідь тут доволі таки проста- попит на співробітників з колишніх країн СНД швидко зростає, тому роботодавці повинні пропонувати нашим співвітчизникам привабливі умови, подібні до тих, які пропонуються полякам. На додаток до вищих оплатах праці, роботодавці також пропонують українцям інші пільги: безкоштовне проживання, оплачувані медіа послуги та транспорт до місця роботи, що збільшує їх реальний дохід "- підтверджують в Польщі.

Згідно з результатами досліджень в 2018 році, 42% - поляків добре ставляться до українців, 44% - нейтрально, і лише 11% - негативно. Але, відсоткова кількість тих, які негативно ставляться до українців збільшилася. Тому, що в 2017 році тільки 7% людей погано ставилися до українців.

Чи правда, що зарплати в Польщі не зростають через українських “заробітчан”?

Проте ситуація виглядає інакше, якщо говорити про збільшення польських заробітних плат. Згідно з результатами того ж дослідження, 38% поляків вважають, що приплив українців на їх ринок праці перешкоджає стрімкому збільшенню заробітної плати, а 58% - вважають, що наплив українців абсолютно ніяк не впливає на зростання зарплат, адже в основному, наші співвітчизники займають інші ланки , ніж поляки.

Рівень безробіття в Польщі стрімко падає. Згідно з даними Центрального статистичного управління, в травні він становив лише 6,2%, що зафіксовано як найнижчий рівень з 1990 року.

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27