Легальна робота в Європі

В Польщу на власному авто: що потрібно знати і як підготуватися?

5249

Все о работе в офисе: очень хорошая зарплата и работа

Багато українців, вважають за краще їздити на короткий період часу за кордон власним автомобілем. Причиною такої поїздки може бути шопінг, туристичні цілі, короткострокові роботи в Польщі. У зв'язку з цим, ми вирішили поділиться з читачами інформацією, яку потрібно знати щоб поїхати за кордон на власному автомобілі і як без проблем пройти прикордонний контроль.

В першу чергу, щоб успішно пройти польський кордон, автомобіль повинен бути технічно справний по всіх параметрах:

 • Всі зовнішні світлові прилади повинні працювати, тобто фари і габаритні вогні в першу чергу. Ніхто не застрахований, що може згоріти лампочка, тому потрібно мати запасну, щоб без проблем перетнути кордон.
 • На автомобілі повинні бути відсутніми великі вм'ятини, серйозні подряпини, тріщини на склі.
 • Обов'язково в автомобілі потрібно мати набір автомобіліста, який складається з світловідбиваючої жилетки, знака аварійної зупинки, вогнегасника, аптечки та "запаски".
 • Розпізнавальний знак "UA", тобто Україна на ТЗ.
 • Потрібно зняти відео-реєстратор, адже його використання в деяких країнах категорично забороняється.
 • Якщо перетинаєте кордон з дітьми до 12 років, то діти повинні знаходиться в дитячому автокріслі.

Рекомендуємо перед в'їздом до Польщі заправити автомобіль ще на території України, адже паливо там трохи дорожче, це буде гарною можливістю заощадити. Крім того палива, що є в баку, можна з собою взяти ще максимум 10 літрів пального.

Якщо технічно автомобіль справний, тоді перейдемо до наступного пункту - документи. Які повинні бути документи у водія, котрі дозволяють перетнути кордон?

 • Водійське посвідчення. З пластиковою карткою ніяких проблем не повинно виникнути, а якщо у вас ВП ще старого зразка - ламінована картка - її потрібно обміняти на нове. Така послуга коштує в районі 100 гривень.
 • Міжнародна страховка - "зелена карта". Її можна купити вже безпосередньо на кордоні. Вартість залежить від періоду перебування на території країн ЄС.
 • Якщо автомобіль у вас куплений в кредит, то потрібно мати довідку з банку, де вказано, що даний автомобіль можна вивозити за кордон.
 • Водій повинен мати при собі техпаспорт, свідоцтво про реєстрацію ТЗ, видане на водія, закордонний паспорт з візою або біометричний паспорт і документ, що підтверджує мету поїздки (якщо такий потрібен).

Яких питань від прикордонників слід очікувати?

В основному, перевірка автомобіля на кордоні проходить швидко і без зайвих питань. Але може бути і все з точністю навпаки - прикордонники мають право задавати будь-які питання. Отже, найчастіше задають наступні питання:
Яка мета поїздки?

На скільки часу ви їдете?

Скільки грошей у вас при собі?

Чи не перевищуєте ви дозволену норму ввезення тютюну або алкоголю на територію Польщі?

Яку їжу везете з собою?

Прикордонники мають повне право обшукати ваш автомобіль при найменших підозрах. Якщо на всі питання ви відповісте спокійно і всі перевірки пройдете, тоді вам немає чого переживати.

Поделитись
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 362 04 74
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27
Задати питання