Легальна робота в Європі

Види трудових договорів в Польщі: Umowa o prace і Umowa zlecenie

26118

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Майже всі українці, які їдуть на заробітки до Польщі, хочуть отримати легальне працевлаштування, підкріплене всіма необхідними документами. Це логічне і дуже розумне рішення, адже тільки при офіційному оформленні можна бути впевненим у своєчасній і повноцінній оплаті праці.

Підписання трудового договору - це обов'язкова умова легальної роботи українців в Польщі. При цьому, далеко не всі знають, що вони бувають різними і, тим більше, чим відрізняються один від одного.

Сьогодні ми розповімо вам про те, які є основні види трудових договорів у Польщі.

Umowa o prace

Даний вид договору найбільш вигідний для працівників, тому його прагне підписати кожен. Що ж стосується роботодавців, то вони з підписанням не поспішають - вважають за краще спочатку поспостерігати за новим співробітником хоча б місяць-другий, і тільки потім оформляють трудові відносини таким чином.

Умова о праце передбачає податкові та соціальні відрахування, а також оплачувану відпустку раз на рік. Крім того, цей вид договору дозволяє людині працювати всього 168 годин на місяць, а всі додаткові години, роботу в нічну зміну, вихідні або святкові дні оплачуються за більш високим тарифом.

Umowa o prace має єдиний мінус - строго обмежена кількість годин, яке прописується в контракті. Крім того, якщо ви збираєтеся звільнитися і розірвати договір, то за польським законодавством прийдеться відпрацювати ще 2 тижні.

Umowa zlecenie

Найбільш поширений вид трудового договору, який найчастіше доводиться підписувати українцям в Польщі - це Умова злеценя. За його умовами, з зарплати також виплачуються всі податки і передбачається оплата лікарняних.

Що ж стосується оплати праці, то ніяких мінімальних обмежень немає і переплат за надгодини не передбачається. Зарплата виплачується згідно із зазначеним в договорі погодинним тарифом, проте працювати ви можете стільки, скільки вистачає сил і бажання, в тому числі в нічні зміни та вихідні дні.

Umowa zlecenie найчастіше підписується українцями в Польщі. Це вигідніше роботодавцям, а іноді і для робітників, якщо вони планують працювати по 12-14 годин на добу. Процедура звільнення також значно простіша, ніж при умові о праце - вирішити дане питання можна за один день.

Umowa o dzieło

Є і третій вид договору - umova o dzielo. З ним нашим співвідчизникам стикатися доводиться дуже рідко, так як він передбачає виконання разової роботи або конкретного замовлення. Умови оплати та терміни виконання обумовлюються в підписуємому контракті, а податки необхідно сплачувати самостійно.

У підсумку, офіційна робота в Польщі для українців можлива тільки за умови, що вони підпишуть трудовий договір. Залежно від підприємства, це може бути, як умова злеценя, так і умова о праце.

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27