Легальна робота в Європі

Вроцлав – місто сотень мостів

792

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Мости – пам’ятки мистецтва, техніки та архітектури. Саме польський Вроцлав славиться численністю та красою мостів, яких у місті налічують понад сотню. Мости зводили для того, щоб мешканці міста вільно та без перешкод пересувалися між частинками острівного Вроцлава. Неодноразово поляки говорили, що під час Другої світової війни налічували більше 300 мостів, нині ж їхня кількість значно менша, проте багато з них збереглись до наших днів. Перебуваючи на відпочинку чи роботі у Вроцлаві або ж на його околицях, обов’язково варто прогулятися містом, щоб побачити найрізноманітніші мости Польщі. Ми пропонуємо вам підбірку найгарніших мостів Вроцлава, які не залишать вас байдужими.

Ґрюнвальдський міст (Most Grunwaldzki)

Ґрюнвальдський міст прийнято вважати символом Вроцлава. Він є одним з найдовших мостів у Польщі: 112 метрів в довжину, 18 метрів завширшки і вагою 2,3 тонни. Побудований з сталі, цегли і граніту. Основна мета будівництва моста – зв’язати центр міста з споруджуваними мікрорайонами на північному сході Вроцлава.

На початку ХХ сторіччя Ґрюнвальдський міст вважали найсучаснішою підвісною конструкцією в світі. Будівництво моста, за проектом відомого німецького архітектора Рихарда Плюддеманна, тривало два роки і завершилося в жовтні 1910 року. На врочисте відриття прибув сам імператор Вільгельм II. До 1918 року міст називався Імператорським, після Першої світової війни, під час Ваймарської Республіки, — Мостом Свободи, за гітлерівської окупації йому знову повернули назву Імператорський. Міст пам'ятає масові міграції населення і бомбардування, під час яких він зазнав часткових руйнувань.

Під час Другої світової війни Ґрюнвальдський міст отримав значні пошкодження. Ремонтні роботи велися майже два роки, в вересні 1947 року міст був знову відкритий для руху. На сьогодні через міст прокладені трамвайні колії, а також проходить польське національне шосе під номером 8.

Тумський міст ( Most Tumski )

Тумський міст – сталевий міст над річкою Одер у Вроцлаві. Вын був побудований в 1889 році та замінив старий дерев’яний міст. У минулому міст був відкритий для автомобільного руху, але в даний час він є пішохідним. Тумський міст також називають Мостом закоханих, так як наречені часто вішають тут замки, які символізують їх міцні почуття, а ключі викидають з моста в річку.

Перший дерев’яний міст був побудований на цьому місці в ХІІ сторіччі функціював до середини ХІХ сторіччя, після чого був замінений на сучасний сталевий міст (робота архітектора Альфреда фон Шольца). Міст в два прольоти має довжину майже 53 метри, ширину 6,8 метрів. В 1893 році на мосту з’явилися скульптури роботи Густава Груненберга: святий Іоанн Хреститель і святої Ядвіги. Міст висвітлювався газовими ліхтарями, які можна побачити і сьогодні. Сьогодні Тумський міст є не тільки туристичною визначною пам’яткою, але й улюбленим місцем міської молоді.

Бартошовицький міст (Most Bartoszowicki)

Найвужчим мостом Вроцлава прийнято вважати саме Бартошовицький міст. Ширина моста сягає всього 5,5 метра. Збудований в 1913-1917 роках, коли у Вроцлаві було викопано протиповеневий і корабельний канал. Підсвічувана в темну пору старовинна сталева конструкція Бартошовицького Мосту була відреставрована після «повені тисячоліття». Її довжина становить 110 метрів.

Олавський міст (Most Oławski)

Олавський міст збудували ще в далекому 1882-1883 роках за проектом Александра Кауманна. Міст своєю арковою конструкцією з гранітними опорами та колонами нагадує мости Рима та Парижа. Міст оформлено ажурними балюстрадами і необароковими барельєфами, які представляють міфологічних персонажів – сирен і тритонів. Олавський міст освітлений чавунними газовими ліхтарями, які реконструйовані за збереженими оригінальними гравюрами 1885 року. Поруч з мостом розміщений річковий порт «Устя Олави», один з найстаріших у Вроцлаві

Звєжинецький міст (Most Zwierzyniecki)

Звєжинецький міст був побудований ще у 1655 році як дерев’яний варіант. В ХІХ сторіччі його перебудували в металеву надійну конструкцію. Міст неодноразово перейменовали, його називали і Цегляним, і Пропускним, проте остаточну назву він отримав в 1704 році. У цей час на мості був організований пропускний пункт через епідемію Чуми.

Міст прикрашений чотирьма обелісками в модерному стилі та ліхтарями, які освітлюють міст вночі. Поляки надзвичайно гордяться цим витвором архітектури й радять усім туристами хоча б раз в житті його побачити та відчути його атмосферу.

Поделитись
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 362 04 74
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27
Задати питання