Легальна робота в Європі

Все більше українців хочуть залишитися в Польщі

2643

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Ні для кого не секрет, що вирушаючи на роботу в Польщу, багато українців планують залишатися за кордоном на куди більш довгий період, ніж передбачає робоча віза. Одним з реальних і легальних шляхів вирішення цього питання є отримання посвідка на проживання.

За підсумками минулого року, в Управління у справах іноземців звернулося рекордну кількість українців - без малого 100 тисяч чоловік.

Статистика за зверненнями українців та інших іноземців

Всього за 2016 рік у Управління у справах іноземців з проханням про отримання посвідки на проживання звернулося 152 тисячі гостей країни. З них 95,5 тисяч осіб (що становить 68% від загальної цифри).

Громадяни інших країн прагнуть залишитися в Польщі значно рідше. Так, за минулий рік в вищезгадане управління звернулося трохи менше 5 тисяч громадян Білорусії, 4,7 тисячі представників Китаю, понад 4 тисяч вихідців з Індії та 4 тисячі чоловік з В'єтнаму. Від громадян країн ЄС загальна кількість звернень досягло 10 тисяч чоловік.

Варто відзначити, що більшість рішень на прохання іноземних громадян були задоволені: 87% звернулися отримали посвідку на проживання, а відмова отримало лише 9%. Ще по 4% справ розгляд було з тих чи інших причин призупинено.

Хоча більшість українців просили лише про посвідка на проживання в Польщі, були і ті, хто претендував на право постійно проживати на території країни. Їх число досягло близько 10 тисяч осіб.

Польська влада прихильно ставляться до іноземців, які хочуть залишитися в країні з метою працювати на тому чи іншому місцевому підприємстві. За рахунок емігрантів вони планують мінімізувати демографічна криза в країні. При цьому, рекордний за останній час наплив іноземців був для поляків несподіваним, і відповідним органам довелося докласти чимало зусиль, щоб все стабілізувати і легалізувати.

Для порівняння, за минулий рік заяви подало більше число українців, ніж за три роки раніше разом узятих.

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27