Легальна робота в Європі

Все про життя в Варшаві: плюси і мінуси

7505

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Столицю Польщі розглядають як місце для ПМЖ і роботи тисячі вихідців з України, Росії і Білорусії. У Варшаві проживають близько 2 мільйонів осіб, в тому числі близько 200'000 українців. Чому так багато українців вибирають життя в Варшаві? Столицю Польщі можна сміливо назвати культурним, історичним, архітектурним, сучасним і європейським центром всієї країни.

Скільки коштує життя в Варшаві: ціни на продукти харчування та проживання в 2018 році

1. Харчування

Ціни на продукти харчування в Варшаві не дуже відрізняються від інших міст Польщі, якщо купувати продукти у великих мережевих магазинах. В середньому, на двох осіб в столиці ви витратите від 800 до 1100 злотих на місяць. Якщо харчуватися в місцях громадського харчування - кафе і ресторанах - то за одне відвідування доведеться витратити близько 45-50 злотих (на двох осіб).

2. Проживання

Якщо мова йде про оренду квартири в столиці, то ціни на нерухомість тут найвищі в порівнянні з іншими містами Польщі.

Умовно, Варшаву можна поділити на дві частини: центр і спальні райони. Звичайно ж, оренда житла в центрі міста буде коштує чимало - від 2000 злотих за квартиру студію, а в спальному районі - близько 1800 злотих. Ціни на оренду житла залежать від місця розташування квартири, кількості кімнат і умов. Наведемо приклади цін на оренду приміщень у Варшаві в залежності від площі та місця розташування:

Кількість кімнат, площа Центр міста, ціна за місяць в PLN  Спальний район, ціна за місяць в PLN
Однокімнатна, 25-45 кв. м 2000-2300 1700-1800
Двокімнатна, 45-60 кв. м  3100-3200  2100-2300
Трикімнатна, 60-90 кв. м 3800-4000  2800-3000

Орендуючи квартиру, варто також пам'ятати про комунальні платежі, які в Польщі досить таки високі. За що потрібно буде платити:

  • Газ;
  • Вода (гаряча і холодна);
  • Опалення (зимовий період часу);
  • Електроенергія;
  • Вивіз сміття і прибирання під'їзду.

В середньому, за стандартний пакет послуг потрібно буде заплатити близько 400-600 злотих на місяць.

Додатково, оплачується Інтернет, мобільний зв'язок і телебачення (близько 100-200 злотих на місяць).

3. Транспорт

Громадський транспорт у Варшаві представлений трамваями, автобусами і метро. Одноразовий квиток на будь-який з цих видів транспорту коштує 4,40 злотих (по студентському квитку - 2,20 злотих). Якщо, ви пересуваєтеся громадським транспортом щодня, ми рекомендуємо придбати місячний проїзний квиток, вартістю 110 злотих. Також, можна купувати добові квитки, які дійсні з моменту придбання до того ж часу наступної доби.

Витрати на проживання у Варшаві залежать від потреб кожного індивідуально. Але, в середньому, одна людина в столиці витрачає на продукти харчування, проживання та транспорт близько 1500-1700 злотих в місяць.

Плюси і мінуси життя українців у Варшаві

Хочете знати все про життя в Варшаві? Тоді, для вас приведемо плюси і мінуси життя в Варшаві за відгуками наших клієнтів.

Які ж плюси?

1. Безліч перспектив і можливостей

Варшава надає багато перспектив для кожного. Тут легко почати свій бізнес, а також заробітки набагато більші, ніж в інших регіонах Польщі. Навіть з'являється таке відчуття, що пропозиції на ринку праці тут ніколи не закінчуються. Середня заробітна плата в Варшаві 5200 злотих на місяць.

2. Громадський транспорт

Транспортна система в місті дійсно добре налагоджена. У будь-який час доби і в будь-який день тут легко дістатися з одного кінця міста в інший. Крім того, Варшава єдине місто в Польщі, де є метро - 2 лінії і 28 станцій.

3. У Варшаві кипить життя

По-перше, тут великий вибір навчальних закладів, нерухомості, кафе, ресторанів, розважальних центрів, паркових комплексів, визначних пам'яток, виставок, музеїв, торгових центрів, медичних центрів та інших місць, без яких існування сучасних людей вважається неповноцінним.

4. Варшава - полінаціональне місто

Польща вважається мононаціональною країною. Єдиним винятком з цього правила є Варшава. Тут іноземці та туристи можуть себе почувати більш комфортно. Скрізь можна почути різні мови, в тому числі і рідну - українську.

Звичайно, ніде не може бути все ідеально, тому розглянемо які ж існують негативні аспекти життя в Варшаві.

Які мінуси проживання в столиці Польщі?

1. Оренда житла

У Варшаві, як і в кожній столиці, нерухомість коштує дорожче, ніж в будь-якому іншому куточку країни. Вище, в даній статті, ми вже обговорили скільки коштує оренда квартири в різних регіонах Варшави.

2. Варшава - велике і галасливе місто

Столиця - місто для тих, хто хоче постійно перебувати в русі. Великим і гучним це місто назвати, в принципі, важко: адже тут всього-на-всього 2 мільйони жителів, коли в Києві їх число становить 3 мільйони, а в Москві - більше 10. Загалом то, Варшава - європейське місто і люди тут цінують приватний простір. Іноді важко доводиться з паркувальними місцями, в парку зайняти вільну лавочку, зайняти місце в хорошому ресторані в центрі міста, а також дочекатися своєї черги на прийом до лікаря. Так, що, нехай кожен вирішує для себе: чи дійсно велика Варшава?

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27