Легальна робота в Європі

Зарплата українців у Польщі в 2017 році

3436

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Робота в Польщі приваблива для українців більш високою оплатою праці, ніж вдома. Саме це змушує все більше людей залишати комфортні і звичні умови проживання і виїжджати за кордон в пошуку більш вигідних умов праці.

Мінімальна, як і середня зарплата в Польщі за останній час значно зросла. Якщо в 2008 році мінімальний рівень оплати праці становив 1126 злотих на місяць, то на початок поточного року вона досягла 2000 злотих.

Зарплата українців у Польщі

Питання, яка зарплата в Польщі для іноземців, цікавить абсолютно всіх, хто збирається виїхати за кордон на заробітки. Для українців все залежить виключно від сфери діяльності і наявного досвіду роботи.

Якщо говорити про різноробочих, то їхня зарплата приблизно однакова на різних вакансіях. Для фахівців оплата праці відрізнятися може досить значно. На її розмір впливає галузь, в якій ви працюєте, досвід роботи, наявність різноманітних сертифікатів і так далі.

На поточний момент число українців в Польщі досягло майже 2 мільйонів. Це говорить тільки про те, що перевага у працевлаштуванні за кордоном дуже багато, а основним з них є саме більш висока оплата праці.

Зарплата в Польщі брутто і нетто

Нерідко, переглядаючи вакансії на польські підприємства, претенденти бачать біля зарплати такі позначення, як «брутто» і «нетто». Що означають ці слова, знають, на жаль, далеко не всі. В результаті очікування і реальність про те, яку суму працівник отримає за відпрацьовані години, може істотно відрізнятися.

Зарплата нетто - це те, що ви отримуєте «чистими». Тобто, якщо в вакансії вказано, що в годину працівник отримує 10 злотих, то за 200 відпрацьованих на місяць годин він, відповідно, отримує 2000. З них він може витрачати гроші на проживання, харчування або що-небудь небо необхідне, але на руки виплачується саме така сума.

Зарплата брутто - це сума без вирахування податків. Тобто дана цифра прописується в вашому трудовому договорі, але з неї ще будуть утримуватися певні суми на різні податки і соцвиплати (в залежності від форми договору).

Іншими словами, якщо заробітна плата виглядає надто заманливо, переконайтеся, що це сума в нетто, а не в брутто. В іншому випадку, порахувати, скільки ви приблизно отримаєте, можна тільки віднявши близько 25-30% від заявленої зарплати.

Зростання зарплати в Польщі

За останнє десятиліття в Польщі було відзначено зростання зарплати абсолютно у всіх сферах діяльності. Причиною тому стали трудові міграції самих поляків, які прагнули виїхати в інші країни Європи, а також досить стрімкий розвиток економіки в країні. Все це разом створило сприятливі умови як для своїх, так і для приїжджих пошуківців роботи.

Поделитись
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 362 04 74
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27
Задати питання